Dublinā mēģinās vienoties par Kopējās lauksaimniecības politikas nākotnes neatrisinātajiem jautājumiem (Zemkopības ministrija)

24.05.2013. 15:51

No 26. līdz 28. maijam zemkopības ministre Laimdota Straujuma piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā sanāksmē Dublinā, kurā tiks apspriesti vairāki Latvijas lauksaimniekiem aktuāli jautājumi saistībā ar ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu.

Neformālo sarunu mērķis ir pārrunāt un atrisināt trialoga sarunās starp ES Ministru padomi, Eiropas Parlamentu (EP) un Eiropas Komisiju (EK) atlikušos neatrisinātos jautājumus – atsevišķus tiešo maksājumu piešķiršanas nosacījumus, ar tirgus kopējo organizāciju saistītus jautājumus, t.sk. cukura ražošanas kvotu sistēmas atcelšanu, eksporta kompensāciju saglabāšanu u.c., lai tādējādi līdz Īrijas prezidentūras beigām šā gada vidū varētu pabeigt KLP reformu.

Dublinā plānotas divas ministru diskusijas. Pirmdien, 27. maijā, ministru sarunās piedalīsies ne tikai visu valstu lauksaimniecības ministri, bet arī lauksaimniecības komisārs Dačans Čološs un EP Lauksaimniecības un lauku attīstības komisijas priekšsēdētājs Paolo de Kastro. EK un EP pārstāvju līdzdalība neformālajās sarunās varētu veicināt trialogu gaitu. Savukārt otrdien, 28. maijā, notiks otrā sarunu sesija, kurā piedalīsies tikai ES lauksaimniecības ministri.

Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālo sanāksmi Dublinā rīko Īrijas ES prezidentūra.

___________________________     

Informāciju sagatavoja:

Kaspars Funts

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks

tālrunis: 67878705; mob.: 29467772

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.