Zemkopības ministre Laimdota Straujuma: ES atbalsts jāsaņem (Zemkopības ministrija)

14.05.2013. 14:07

„Eiropas Savienības Kopējai lauksaimniecības politikai un tiešo maksājumu sistēmai jānodrošina atbalsts tiem lauksaimniekiem, kuri nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu, nevis tikai uztur zemi labā lauksaimnieciskā stāvoklī. Turklāt dalībvalstīm ir jādod iespēja atbalstīt arī mazos lauksaimnieciskos ražotājus,” uzsvēra zemkopības ministre Laimdota Straujuma ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kas Briselē notiek 13. un 14. maijā.

Latvijas galvenās intereses diskusijā par ES Kopējās lauksaimniecības politiku (KLP) no 2014. gada ir tiešo maksājumu mērķtiecīga vēršana uz lauksaimnieciskās ražošanas attīstību un nevis tikai lauksaimniecībā izmantojamo zemju appļaušanu, jo Latvijas mērķis ir panākt novārtā pamestās lauksaimniecībā izmantojamās zemes iesaisti ražošanā.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē uzsvēra, ka ES ir jāparedz atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem un atšķirīgs atbalsts mazajiem lauksaimniekiem, ņemot vērā viņu lomu lauku vides un apdzīvotības uzturēšanā. Latvija uzskata, ka sarunas par KLP nākotni jābeidz pēc iespējas ātrāk, jo Zemkopības ministrija kopā ar lauksaimnieku organizācijām aktīvi izstrādā Latvijas Lauku attīstības programmu, kuras īstenošanas sākšana ir atkarīga no savlaikus pieņemtiem ES pamatdokumentiem par lauksaimniecības nozares attīstību laika posmā no 2014. līdz 2020. gadam.

___________________________

Informāciju sagatavoja:

Kaspars Funts

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks

tālrunis: 67878705; mob.: 29467772

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.