Laimdota Straujuma: ES jāatbalsta ražojošie lauksaimnieki, nevis „dīvāna zemnieki” (Zemkopības ministrija)

29.01.2013. 14:23

Apspriežot Īrijas Eiropas Savienības (ES) prezidentūras izvirzīto darba programmu lauksaimniecības un zivsaimniecības jomā, zemkopības ministre Laimdota Straujuma Briselē notiekošajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē norādīja, ka atbalsta finansējumam ir nepastarpināti jānonāk pie ekonomiski aktīviem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem, kas ikdienā nodarbojas ar aktīvu lauksaimniecisko darbību, nevis tā saucamajiem „dīvāna zemniekiem”, kas lauksaimniecisko ražošanu tikai imitē.

Zemkopības ministre uzsvēra, ka Latvija atbalsta Īrijas mērķi intensīvi turpināt darbu pie Kopējās lauksaimniecības politikas reformas un Kopējās zivsaimniecības politikas reformas, lai līdz šā gada jūnijam ES dalībvalstis varētu panākt vienošanos par šiem būtiskajiem jautājumiem. „Ļoti ceru, ka dalībvalstu vadītāji februāra sākumā vienosies par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, kas no 2014. gada paredzēs taisnīgākus un līdzvērtīgākus tiešos maksājumus Latvijas lauksaimniekiem,” uzsver zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

____________________________

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070; mob.: 26534104

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.