Briselē spriedīs par nozvejas apjomiem 2013. gadā ES ūdeņos un tāljūrā ārpus ES ūdeņiem (Zemkopības ministrija)

17.12.2012. 18:14

18. un 19. decembrī zemkopības ministre Laimdota Straujuma Briselē piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā apspriedīs vairākus ar zivsaimniecību saistītus jautājumus.

Padomes sēdē tiks apspriests jautājums par ES kuģu zvejas iespējām ES ūdeņos un tāljūrā ārpus ES ūdeņiem. Zemkopības ministrija 2013. gadā vēlas panākt Latvijas zvejniekiem iespējas arī ārpus Baltijas jūras un Rīgas jūras līča Atlantijas ziemeļdaļas ūdeņos zvejot makreles, sarkanasarus, mencas, īsspuru kalmārus, ziemeļu garneles un Grenlandes paltusus.

Zemkopības ministrija jau ziņoja, ka 22. oktobrī ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī 2013. gadam, kas ir saskaņā ar Latvijas prasībām šajā jautājumā. Uz nākamo gadu, salīdzinot ar 2012. gadā pieejamajiem apjomiem, paredzēts kvotu pieaugums brētliņu zvejā par 11% un reņģu zvejā Baltijas jūrā par 15%, kā arī saglabājas nemainīgas reņģu zvejas iespējas Rīgas jūras līcī. Samazinājums paredzēts lašu zvejā par 11% un mencu zvejā attiecīgi Austrumu daļā par 9%, Rietumu daļā par 5,9 procentiem. Tomēr samazinājumi būtiski neietekmēs Latvijas zvejniekus, jo tie nav aktīvi lašu zvejā, savukārt mencu samazinājumu varētu kompensēt no 2012. gada pārceltās Latvijas neizmantotās šīs sugas kvotas daļas.

____________________________

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070; mob.: 26534104

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.