Tieslietu un iekšlietu ministru padomē diskutē par izaicinājumiem cīņā ar terorismu (Iekšlietu ministrija)

06.12.2012. 13:16

Ceturtdien, 6.decembrī Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē iekšlietu jautājumos Latviju pārstāv Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Sanāksmes laikā plānotas diskusijas par Stokholmas programmas vidējā termiņa izvērtējumu un aktuāliem izaicinājumiem iekšlietu jomā līdz 2014.gadam. Stokholmas programma, kas nosaka ES prioritātes tieslietu un iekšlietu jomā no 2010. līdz 2014.gadam, tika apstiprināta 2009.gada nogalē. Prezidentūras sagatavotajā izvērtējumā konstatēts, ka daudzās jomās ir sasniegts nozīmīgs progress, vienlaikus visām iesaistītām pusēm ir jāpieliek maksimālas pūles, lai līdz 2014.gadam īstenotu visu plānoto.

Sanāksmes laikā ministri arī diskutēs par aktuāliem izaicinājumiem cīņā ar terorismu, balstoties uz ES terorisma apkarošanas koordinatora sagatavoto pusgada ziņojumu. Ziņojumā īpaša uzmanība pievērsta prevencijas pasākumiem radikalizācijas novēršanai un apkarošanai, kā arī dažādiem aizsardzības pasākumiem terorisma risku novēršanai.

Vienlaikus ministri pievērsīs uzmanību aktuāliem izaicinājumiem Šengenas pārvaldībā, kā arī uzklausīs progresa ziņojumus par Šengenas informācijas sistēmas otrās paaudzes ieviešanas gaitu, Kopējās Eiropas patvēruma sistēmas ieviešanas gaitu un vīzu paritātes nodrošināšanu.

Sanāksmes laikā tiks apstiprināta arī ES Narkomānijas apkarošanas stratēģija (2013-2020), kas ir turpinājums šobrīd spēkā esošajai stratēģijai 2005. – 2012.gadam, un tā kalpos par pamatu diviem secīgiem četru gadu ES Narkomānijas apkarošanas plāniem.

Sagatavoja:

Gunta Skrebele 

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363

Mob: 29494943
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.