Sadarbosies ar nevalstiskajām organizācijām prezidentūras veidošanā

05.12.2012. 13:47

Nevalstiskās organizācijās (NVO) ir gatavas aktīvi iesaistīties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2015. gadā gatavošanā un ieviešanā, secināts notikušajā tikšanās reizē.

Šodien, 4. decembrī norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta un Eiropas Kustības Latvijā rīkotā tikšanās ar NVO pārstāvjiem, lai vienotos par turpmāko sadarbību. Tikšanās laikā sekretariāta un NVO pārstāvji izteica priekšlikumus sadarbībai prezidentūras darba programmas izstrādē un diskusijās par prioritātēm, kopīgu aktivitāšu veidošanai, kā arī informācijas apmaiņai. Sekretariāts un NVO vienojās par kopīga sadarbības protokola parakstīšanu, kas būs atvērts organizācijām, kas darbojas Eiropas Savienības jomā un ir ieinteresētas plašākā sadarbībā Latvijas prezidentūras veidošanā.

“Neskatoties uz valsts pārvaldē uzsākto aktīvo gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, veiksmīga tās norise nebūs iespējama bez plašas sabiedrības un NVO līdzdalības,” atklājot tikšanos uzsvēra Inga Skujiņa, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta vadītāja.

Izvērtējot iepriekšējo prezidentūru pieredzi sadarbībā ar NVO, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš norādīja: “Iepriekšējo prezidentūru pieredze liecina par nepieciešamību pēc plašas sabiedrības iesaistes, no kā iegūst gan NVO, gan valsts, gan arī ES kopumā. Šodien, ņemto vērā citu valstu un Latvijas pieredzi, identificējām daudzus konkrētus priekšlikumus ciešākai valsts pārvaldes un NVO sadarbībai Latvijas prezidentūras veidošanā.”

Nākamā tikšanās par līdzdalības jautājumiem plānota 2013.gada februārī.

Informāciju sagatavoja:

Linda Jākobsone

Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: 29123348

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.