ES Ārlietu padomē pārrunās kopējās tirdzniecības jautājumus (Ekonomikas ministrija)

29.11.2012. 18:19

Š.g. 29.novembrī Briselē, Beļģijā notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos, kurā Latvijas viedokli pārstāvēs Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Sanāksmes laikā tiks pārrunāti jautājumi par pašreiz notiekošajām ES brīvās tirdzniecības līgumu (BTL) sarunām ar Kanādu un Singapūru, plānots pieņemt lēmumu par ES BTL sarunu uzsākšanu ar Japānu un Maroku, kā arī plānots apspriest aktualitātes tirdzniecības attiecībās ar Krieviju un Ķīnu.

Jautājumā par ES – Kanādas visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu EM valsts sekretārs J.Pūce uzsvērs, ka Latvija atbalsta sarunu drīzu noslēgšanu. Vienlaikus norādot, ka nepieciešams panākt pieņemamus risinājumus atvērtajos jautājumos, tajā skaitā attiecībā uz preču izcelsmes noteikumiem, valsts iepirkumu, kā arī investoru un investīciju aizsardzību. Šīs sarunas ES cer noslēgt līdz šā gada beigām.

Cita starpā, J.Pūce sanāksmē norādīs, ka Latvija atbalsta ES – Japānas BTL sarunu uzsākšanu, uzsverot, ka sarunu procesā ir svarīgi panākt būtisku netarifu barjeru samazinājumu Japānā, kas rada galvenos šķēršļus ieiešanai tirgū, kā arī vienoties par investīciju aizsardzības nosacījumiem. Jāpiebilst, ka pēdējos gados ir vērojams straujš Latvijas eksporta pieaugums uz Japānu, 2008.-2011.gadā vidēji ik gadu preču un pakalpojumu eksportam pieaugot par 18%.

Gatavojoties š.g.21.decembrī Briselē gaidāmajam ES-Krievijas samitam, sanāksmē plānots pārrunāt ES dalībvalstu nostāju attiecībā uz Krievijas Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) saistību īstenošanu un ES – Krievijas Jaunā Ietvara līguma tirdzniecības un investīciju aspektiem. Tikšanās laikā EM valsts sekretārs J.Pūce uzsvērs, ka situācijā pēc Krievijas iestāšanās PTO svarīgi ir nodrošināt godprātīgu Krievijas PTO saistību īstenošanu un ārējās tirdzniecības nosacījumu paredzamību. Tādēļ jāizmanto decembrī gaidāmais samits, lai šajā jautājumā partneriem paustu skaidru un vienotu ES nostāju. Tāpat ES – Krievijas Jaunā Ietvara līguma sarunām jāvirzās uz priekšu tirdzniecības un investīciju jautājumos, tādejādi nākotnē uzlabojot ES- Krievijas divpusējās tirdzniecības nosacījumus.

Elita Rubesa-Voravko

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr: 67013193;

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Web: www.em.gov.lv

Seko mums Twitter: @EM_gov_lv, @siltinam

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija;

Youtube: http://www.youtube.com/siltinam