Kultūras ministrija pārstāv Latvijas nostāju ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē (Kultūras ministrija)

29.11.2012. 18:17

Eiropas Savienības (ES) Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē Briselē Kultūras ministrijas (KM) delegācija pārstāvēja Latvijas nacionālo nostāju vairākos kultūras nozarei būtiskos jautājumos. Padome panāca vienošanos par kultūras un radošo nozaru projektu atbalsta iespējām, iniciatīvas „Eiropas kultūras galvaspilsētas” turpināšanu, kultūras pārvaldību, kā arī jautājumos, kas skar interneta satura uzlabošanu, ņemot vērā bērnu auditorijas vajadzības.

Padome vienojās par programmas ‘’Radošā Eiropa’’ (no 2014. līdz 2020. gadam) darbības principiem, ņemot vērā, ka līdzšinējās kultūras nozares programmas „Kultūra”,  „Media 2007” un „Media Mundus” turpmāk apvienos ‘’Radošā Eiropa’’. Īpaši nozīmīgi, ka Padome, lai uzlabotu radošo nozaru mazo un vidējo uzņēmumu un organizāciju piekļuvi finansējumam, paredzēja izveidot Garantiju fondu. Plānots, ka ar tā palīdzību, izmantojot aizdevumus, varēs īstenot kultūras un radošo nozaru projektus.

Tāpat Padomē pieņēma progresa ziņojumu par ES iniciatīvas „Eiropas kultūras galvaspilsētas” turpināšanu pēc 2019. gada. Iniciatīvas mērķis ir aizsargāt un veicināt Eiropas kultūru daudzveidību, kā arī sekmēt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā. Kā zināms, 2013. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētu titulu iegūs Kosiče (Slovākijā) un Marseļa (Francijā, Provansas reģionā) savukārt 2014. gadā – Rīga un Ūmeo (Zviedrijā).

Padome arī apstiprināja vairākus politikas dokumentus. Pirmkārt, secinājumus par kultūras pārvaldību, uzverot, ka viens no mērķiem ir pierādīt kultūras ietekmi uz citām nozarēm un veicināt to attīstību. Otrkārt, dalībvalstis un Eiropas Komisija tiek aicinātas veidot tādu kultūras politiku, kas balstīta uz pētījumiem, apkopoto statistiku un starpnozaru sadarbību.

Dalībvalstis arī apstiprināja secinājumus par stratēģiju, kas paredz veicināt bērnu auditorijai draudzīgāka un labvēlīgāka interneta satura veidošanu un izmantošanu. Viens no svarīgākajiem secinājumiem - Eiropas Komisijai un nozaru pārstāvjiem jāatbalsta kvalitatīvāka, radošāka un izglītojošāka satura izveidi interneta vidē.

Latvijas delegāciju vadīja Juris Štālmeistars, Pastāvīgā pārstāvja ES vietnieks. Delegācijas sastāvā bija Uldis Lielpēters, KM valsts sekretāra vietnieks, Zane Vāgnere, KM nozares padomniece Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā ES un Laila Kirša, KM Starptautiskās sadarbības un ES politikas nodaļas vecākā referente. Latvijas nacionālo nostāju izglītības, jaunatnes un sporta jautājumos pārstāvēja Izglītības un zinātnes ministrija.

Šā gada 20. novembrī Ministru kabinetā izskatīja informatīvo ziņojumu par Latvijas pozīciju ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomes 26. un 27. novembra sanāksmē. Plašāku informāciju par izskatāmajiem jautājumiem skatīt:http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40268306&mode=mk&date=2012-11-20

Informāciju sagatavoja:

Lolita Rūsiņa

Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste

67330306, 29438087

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.