Kohēzijas politikai nākamajā periodā jābūt efektīvai un uz rezultātiem orientētai izaugsmes politikai (Finanšu ministrija)

13.11.2012. 17:33

Otrdien, 13. novembrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināta kārtējā Latvijas Republikas pozīcija par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas politikas regulu priekšlikumiem 2014.–2020. gada plānošanas periodam.

Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar regulu priekšlikumiem pirms gada – 2011. gada 6. oktobrī, nosakot Kohēzijas politikas finansējuma sadalījuma principus dalībvalstīs, atbalsta jomas, kā arī kopīgos noteikumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), Eiropas Sociālā fonda (ESF), Kohēzijas fonda (KF), Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) vadības un ieviešanas jautājumos.

Līdz šim ir apstiprinātas piecas Latvijas Republikas pozīcijas par 2014.–2020. gada plānošanas perioda regulu priekšlikumiem, kas pamatojušas Latvijas viedokli diskusijās ES institūciju darba grupās un ministru padomēs. Jaunā pozīcija papildina iepriekšējās un ir sagatavota ar mērķi nodrošināt Latvijas viedokli par Vispārējās regulas priekšlikumiem –Vienoto stratēģisko ietvaru (Common Strategic Framework) un finanšu vadību ministru diskusijās 20. novembrī Vispārējo lietu padomē.

Saskaņā ar apstiprināto pozīciju Latvijai ir būtiski panākt savlaicīgu vienošanos par regulu tekstiem, lai nodrošinātu skaidrus nosacījumus ES fondu plānošanas dokumentu izstrādes procesā. Tāpat Latvijai ir svarīgi nodrošināt, ka Kohēzijas politika nākamajā plānošanas periodā ir efektīva un uz rezultātiem orientēta izaugsmes politika.

Latvija atbalsta Vienota stratēģiska ietvara izveidi, iekļaujot tajā ESF, ERAF, KF, ELFLA un EJZF un tādējādi nodrošinot šo instrumentu atbalsta jomu koordināciju. Būtiski, lai Vienotais stratēģiskais ietvars sniedz dalībvalstij stratēģiskas norādes, izstrādājot Partnerības līgumu, bet neuzliek papildu saistošas prasības attiecībā uz konkrētu aktivitāšu ieviešanu.

Kā iepriekš ziņots, šobrīd notiek aktīvas sarunas par ES daudzgadu budžetu. 2014.–2020. gada ES fondu plānošanas perioda sagatavošanas grafiks paredz jau šajā decembrī Latvijai uzsākt neformālās konsultācijas ar EK. 4. decembrī EK iepazīstinās ar savu pozīciju par 2014.–2020. gada Kohēzijas politikas investīciju jomām Latvijā. Oficiālās konsultācijas ar EK par 2014.–2020. gada ES fondu plānošanas dokumentiem tiek plānotas 2013. gada pavasarī, bet ES fondu plānošanas dokumentu apstiprināšana EK sagaidāma līdz 2013. gada beigām.

Informācijas sagatavotāja:

Sanda Rieksta

Komunikācijas nodaļas vecākā eksperte

tālr. 67095656 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.