Zemkopības ministre Laimdota Straujuma: „Panāktas Latvijai labvēlīgas nozvejas kvotas 2013. gadā” (Zemkopības ministrija)

25.10.2012. 19:11

Pirmdien, 22. oktobrī, Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī 2013. gadā saskaņā ar Latvijas pozīciju šajā jautājumā.

„Esmu gandarīta, ka mums izdevās panākt Latvijas zivsaimniecības nozares un zvejnieku interesēm atbilstošas nozvejas kvotas 2013. gadā, jo zvejas un zivju apstrādes nozares ir būtiskas Latvijas tautsaimniecībā un nodarbinātībā. Kopumā ņemot, nozvejas kvotas 2013. gadā, salīdzinot ar 2012. gadu, ir palielinājušās, izņemot mencu un lašu zveju. Taču samazinājums mencu nozvejas kvotai 2013. gadā ir neliels un, tā kā joprojām šī kvota ir pietiekamā apjomā, zvejniekiem būs iespējas mencu zvejai,” pēc lēmuma pieņemšanas norāda zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē savā uzrunā zemkopības ministre Laimdota Straujuma uzsvēra Baltijas jūras valstu sadarbības un vienota viedokļa nozīmi lēmuma par zvejas kvotām Baltijas jūrā pieņemšanā un pauda cerību, ka šī sadarbība turpināsies arī nākotnē. „Ir apsveicami, ka Baltijas jūras valstis var savstarpēji vienoties par kopīgu savu interešu aizstāvību Luksemburgā un Briselē,” sacīja zemkopības ministre.

Saskaņā ar ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes 22. oktobra lēmumu:

- Brētliņu nozvejas kvotas Baltijas jūrā palielinājums 2013. gadā būs 11 procenti, kā to jau sākotnēji piedāvāja Eiropas Komisija (EK).

- Reņģu nozvejas kvotas Rīgas jūras līcī 2013. gadā paliks iepriekšējā apmērā, sākotnēji EK vēlējās samazinājumu par 10 procentiem.

- Reņģu nozvejas kvotai Baltijas jūras centrālajā daļā 2013. gadā paredzēts palielinājums par 15 procentiem, sākotnēji EK vēlējās palielinājumu par 9 procentiem.

- Lašu nozvejas kvotai Baltijas jūrā 2013. gadā paredzēts samazinājums par 11  procentiem, kā jau sākotnēji to ierosināja EK.

- Mencu zvejas iespējas Baltijas jūras Austrumu daļā 2013. gadā samazinātas par 9 procentiem, Baltijas jūras Rietumu daļā – par 5,9 procentiem.

- Mencu zvejā Baltijas jūrā paredzēta lielāka elastība (līdz 15 procentiem, līdz šim bija līdz 10 procentiem) zvejas dienu nodošanā starp zvejas kuģiem, ja kādam kuģim pietrūkst zvejas dienas, bet kāds kuģis līdz noteiktajam limitam tās neizmanto.
________________________________

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027498
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.