Vēstniece Ilze Juhansone Latvijas augstskolu žurnālistikas studentiem uzsver Latvijas mediju klātbūtnes nepieciešamību Eiropas Savienības procesos un notikumos

19.09.2012. 16:15

19.septembrī Latvijas Republikas Pastāvīgo pārstāvniecību Eiropas Savienībā (ES) apmeklēja Latvijas augstskolu žurnālistikas studenti, lai iepazītos un uzzinātu vairāk par Latvijas valsts pārstāvju darbību Latvijas interešu īstenošanā ES kontekstā.

Latvijas Pastāvīgā pārstāve ES, vēstniece Ilze Juhansone stāstīja un atbildēja uz žurnālistikas studentu jautājumiem par Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības darbību, sadarbības partneriem un šībrīža aktuālo dienaskārtību, pārstāvot un īstenojot Latvijas intereses Eiropas Savienībā.  I.Juhansone deva ieskatu ES lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas procesā, skaidroja procesa praktiskos un pēctecīgos aspektus. „Gudri cīnīties nenozīmē balsot „pret” – atzīmēja Ilze Juhansone, runājot par Latvijas iespējām sasniegt iecerētos mērķus un pozitīvo reultātu.

Vēstniece uzsvēra mediju klātbūtnes nozīmi ES procesos un notikumos un aicināja topošos žurnālistus apzināti un padziļināti pētīt ES jautājumus, īpaši domājot par gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Padomē 2015.gada pirmajā pusē.

Uz jautājumu par iespēju noturēt latvisko identitāti Eiropas kultūru daudzveidībā, Ilze Juhansone uzsvēra personības izaugsmes nozīmi un aicināja „mirdzēt tik spoži, ka mūs pamana kopējā zvaigznājā”.

Latvijas diplomāti Briselē tradicionāli iesaistās Latvijas augstskolu mācību braucienu programmās, veidojot ciešu sadarbību ar studentiem un Latvijas ekspertiem Eiropas Savienības jautājumos.