„Vella kalpi” ielīgo vasaras saulgriežus Briselē

11.06.2012. 18:49

9.jūnijā Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Briseles Latviešu teātris izrādīja dramatiski satīrisko stāstu "Vella būšana" pēc Rutku Tēva darba motīviem.

Briseles Latviešu teātris, kas ir dibināts 2005.gada rudenī, savus pirmos panākumus guva ar Jāņu ielīgošanas svinībām iestudēto Rūdolfa Blaumaņa lugu "Skroderdienas Silmačos". Pēc grandioziem panākumiem teātris turpina darbību un priecē savus skatītājus joprojām, ikgadēji uzvedot vienu lielu iestudējumu.

Šogad Jāņu priekšvakarā ar jestriem dančiem, skanīgām dziesmām un satīrisku tekstu teātris sapulcināja vēl nebijušu skatītāju skaitu – vairāk nekā 200 apmeklētāju, kas ar patiesu gandarījumu par labi pavadīto laiku ar ovācijām pateicās Briseles Latviešu teātra trupai un tās vadītājai Andrai Baltmanei. Publikas rindās bija arī Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce - Līcīte un Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā Ilze Juhansone. Vēstnieces atzinīgi novērtēja latviešu teātra trupas sniegumu, atzīstot, ka spilgtais un pozitīvas enerģijas pilnais priekšnesums neatstāja vienaldzīgus nedz lielos, nedz mazos skatītājus.

Pēc „Vella būšanas” vakars turpinājās un visi tika aicināti pievienoties Jāņu ielīgošanas svinībām, kopā ar Suitu sievām dziedot un dancojot Jāņu ugunskura gaismā. Vasaras saulgriežu ielīgošana ir ikgadēja Beļģijas Latviešu biedrības organizēta kopā būšana ar tautiskām tradīcijām, dziesmām dejām, alu un sieru.

Briseles Latviešu teātra izrādi un Jāņu ielīgošanas pasākumu tradicionāli atbalstīja Latvijas vēstniecība Beļģijā un Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā.