Briselē sniedz latviešu deju lielkoncertu un atklāj foto izstādi par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas gadadienai

06.05.2012. 19:22

Atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas gadadienu, 5.maijā Briselē, Latvijas pārstāvniecības Eiropas Savienībā notika Briseles latviešu dejotāju pavasara koncerts Košas puķes vainagā un ceļojošās foto izstādes Dienas balvas fotogrāfijā 2011 atklāšana.

Pasākumu kuplā skaitā apmeklēja gan Beļģijā dzīvojošie latvieši, gan latviešu draugi. Atklājot svinīgo pasākumu, Latvijas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā, vēstniece Ilze Juhansone izteica pateicību visiem, kas uztur Latvijas tradīcijas un vērtības ikdienā un svētku brīžos.

Visu gaidītais Briseles latviešu dejotāju pavasara koncerts šoreiz bija arī deju kopas atskaites koncerts par četru gadu laikā paveikto. Briseles latviešu dejotāji daudzos skatītājus priecēja ar jaunām, kā arī jau redzētām un iemīļotām dejām. Koncertā kopā ar lielajiem un mazajiem Briseles dejotājiem uzstājās arī latviešu dejotāji no Minsteres un Štutgartes. „Košas puķes vainagā - tādi šobrīd esam mēs paši! Katrs par sevi un tomēr kopā!”: atklāj Briseles latviešu dejotāju vadītāja Dagnija Martinsone.

Briseles latviešu deju kopa izveidota 2008. gada pavasarī. Jau piekto gadu kopa pulcina arvien augošu dejotgribētāju pulciņu - gan latviešus, gan cittautiešus. Šobrīd Briseles latviešu dejotāju lielais sapnis – nākamgad piedalīties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Pirms mēneša dejotāji jau piedalījušies dejotāju atlases skatē un cer uz labu rezultātu.

Deju kopa mājvietu radusi Latvijas Republikas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā ēkā, kur regulāri tiekas ar saviem atbalstītājiem un skatītājiem koncertos un kopīgās sadancošanās reizēs.

Ceļojošā fotoizstāde veidota no Dienas balvas fotogrāfijā 2011 labākajiem darbiem. Izstādē skatāmi gan profesionālu un starptautiski atzītu fotomākslinieku darbi, gan fotoamatieru un reportieru veidoti dzīves stopkadri. Ceļojošo ekspozīciju veido gan atsevišķi darbi, gan tematiski stāsti, kas ved intīmā un neizzinātā apkārt esošās pasaules vienreizējībā. Labāko konkursa 100 darbu izstāde bija apskatāma Rīgas mākslas telpā no šī gada 11.februāra līdz 22.aprīlim. Fotokonkursa idejas autors un izstādes kurators ir fotogrāfs Ilmārs Znotiņš. Izcilie fotodarbi Briselē būs apskatāmi līdz septembrim.