Defender 2020: Vācijā izprot Latvijas drošības vajadzības

04.03.2020. 19:21
Defender 2020: Vācijā izprot Latvijas drošības vajadzības

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 4.martā piedalījās Saksijas federālās zemes un Vācijas bruņoto spēku jeb Bundesvēra kopīgi rīkotajā preses konferencē, kas bija veltīta vērienīgajām ASV spēku mācībām Eiropā Defender 2020.

Kopā ar Latvijas vēstnieci preses konferencē piedalījās Saksijas federālās zemes ministru prezidents Mihaels Krečmers (Michael Kretschmer), ASV ģenerālkonsuls Leipcigā Timotijs Eidelnants (Timothy Eydelnant) un vadošas ASV un Vācijas bruņoto spēku militārpersonas. Latvija tika aicināta piedalīties kā valsts, kurā norisinās militāro mācību taktiskā daļa.

“Mēs novērtējam Vācijas pienesumu Latvijas un reģiona drošībai, gan aktīvi iesaistoties ASV spēku mācībās Defender 2020, gan uzņemoties NATO ietvarnācijas lomu Lietuvā,” uzrunā medijiem uzsvēra vēstniece Skujiņa. Atskatoties uz notikumiem Gruzijā un Ukrainā, kā arī vērtējot aktuālo situācijas saspīlējumu Sīrijā un Lībijā, šīs militārās mācības raida svarīgu signālu par transatlantisko vienotību un gatavību to aizstāvēt, pauda vēstniece.

Saksijas ministru prezidents Krečmers, savukārt, uzsvēra mācību Defender 2020 simbolisko nozīmi, kas demonstrējot dalībnieku vienprātību par NATO lomu un potenciālajiem apdraudējumiem Eiropā.

Caur Saksijas federālo zemi uz Poliju un Baltijas valstīm tiks transportēta būtiska daļa militārās tehnikas un personāla, kļūstot par vienu no manevru galvenajiem loģistikas centriem Vācijā. Preses konference, kuru apmeklēja plašs sabiedrisko, privāto un reģionālo mediju pārstāvju loks, norisinājās Bundesvēra militārajā bāzē Frankenbergā.

Defender 2020 ir pēdējo 25 gadu laikā lielākās militārās mācības Eiropā. Tajās piedalīsies aptuveni 37 tūkstoši karavīru no 18 valstīm, t.sk. 20 tūkstoši karavīru no ASV. Manevru mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvest lielu daudzumu karavīru un militāras tehnikas no Savienotajām Valstīm uz Eiropu un to pārvietot starp dažādām lokācijām Eiropā, lai ātri reaģētu uz krīzes situācijām. Mācības notiks vairākās valstīs, bet galvenokārt Vācijā, Polijā un Baltijas valstīs. Manevru aktīvā fāze būs maijā un jūnijā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā