AM valsts sekretārs Garisons Berlīnē piedalās augsta līmeņa paneļdiskusijā par Defender 2020

20.02.2020. 20:24
AM valsts sekretārs Garisons Berlīnē piedalās augsta līmeņa paneļdiskusijā par Defender 2020

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons 20.februārī Berlīnē piedalījās Vācijas Transatlantiskās sabiedrības rīkotājā paneļdiskusijā “Defender 2020 – iespējas un izaicinājumi Ziemeļatlantijas aliansei”, kas notika formāta “Brandenburgas vārtu sarunas” ietvaros.

Defender Europe 2020 iesaistīto karavīru un tehnisko resursu ziņā ir vērienīgākais militārais vingrinājums Eiropā pēdējo 25 gadu laikā, kurā nozīmīgu lomu ieņem arī Vācija un Baltijas valstis. Vācija mācībās būs viens no galvenajiem transporta un loģistikas centriem, līdz ar to tām pievērsta īpaša sabiedrības uzmanība.

Paneļdiskusija notika Vācijas Federālajā preses un informācijas centrā un to ar uzrunu atklāja Vācijas Bruņoto spēku ģenerālleitnants (atv.) Heinrihs Brauss (Heinrich Brauß). Paneļdiskusijā kopā ar valsts sekretāru Garisonu piedalījās vairākas augsta ranga ASV un Vācijas militārās amatpersonas, kā arī drošības politikas eksperti - Vācijas Bruņoto spēku Apvienotās nodrošinājuma pavēlniecības komandieris ģenerālleitnants Martins Šelleiss (Martin Schelleis), un domnīcas Stiftung Wissenschaft und Politik vadošā eksperte Dr.Klaudija Majore (Claudia Major).

“Defender Europe 2020” norisināsies no š.g. februāra līdz jūlijam un tajā piedalīsies apmēram 37 000 karavīru, t.sk. 20 000 no ASV. Vingrinājuma mērķis ir izmēģināt ASV bruņoto spēku spējas liela apjoma tehnikas un personāla pārvietošanā no ASV uz Eiropu, lai vajadzības gadījumā atbildētu krīzei, kas skārusi kādu no NATO dalībvalstīm. Šīs vērienīgās starptautiskās mācības Latvijai ir svarīgas gan politiskajā, gan bruņoto spēku līmenī.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā