Berlīnes kino sākas filmu cikls „Vai viegli būt jaunam? Latvijas jaunatne un Trešā Atmoda“

08.10.2019. 18:36
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Berlīnes kino sākas filmu cikls „Vai viegli būt jaunam? Latvijas jaunatne un Trešā Atmoda“

Latvijas vēstniecība Vācijā sadarbībā ar Berlīnes kinoteātri “Krokodil” oktobrī rīko Baltijas ceļa un Berlīnes mūra krišanas 30.gadadienai veltītu filmu ciklu „Vai viegli būt jaunam? Latvijas jaunatne un Trešā Atmoda“, kura ietvaros tiks demonstrētas vairākas zelta klasikai pieskaitāmas filmas, kā arī viens pēdējos gados veidots kinodarbs.

Filmu cikls tiks atklāts 8.oktobrī, plkst.20.00, ar Jura Podnieka meistardarbu “Vai viegli būt jaunam”, kas 1986. gadā satricināja skatītājus ne vien Latvijā un Padomju Savienībā, bet visā pasaulē. Viena gada laikā to redzēja 28 miljoni skatītāju, tā tikusi rādīta 85 valstīs, saņemot Lielo Kristapu un citas starptautiska mēroga balvas. Filmas izrādes ietvaros notiks saruna ar latviešu kino kritiķi un žurnāla “Kino raksti” galveno redaktori Dr.Elīnu Reiteri.

Cikla ietvaros 12. oktobrī, plkst. 19.00, notiks Lailas Pakalniņas dokumentālo filmu vakars pašas režisores klātbūtnē. Vakara ietvaros tiks demonstrētas par “Pakalniņas triloģiju” dēvētās filmas “Veļa” (1991), “Prāmis” (1994) un “Pasts” (1995), kā arī 2004.gadā tapusī filma “Autobuss”. Seansa noslēgumā paredzēta saruna ar režisori.

15.oktobrī, plkst.19.00, tiks demonstrēta populārā Rīgas dokumentālā kino skolas pārstāvja, režisora Ivara Selecka, dokumentālā filma “Šķērsiela” (1988), kas ir viena no titulētākajām filmām Latvijas kino vēsturē un iekarojusi Eiropas prasīgāko auditoriju, saņemot Eiropas Kinoakadēmijas balvu kā 1989.gada labākā dokumentālā filma un citas prestižas starptautiskas balvas.

Atmodas ciklu 26.oktobrī, plkst.20.30, noslēgs dokumentālā filma “Deju laikmets” un saruna ar tās režisoru Viktoru Budu. Filma atskatās uz aizraujošajiem notikumiem, kā tehno mūzikas revolūcija astoņdesmito gadu beigās no Rietumu metropolēm Berlīnes un Detroitas nonāca aiz Dzelzs priekškara – Rīgā. Šo notikumu centrā stāv latvietis Indulis Bilzēns, kurš tiek uzskatīts par vienu no tehno kustības pamatlicējiem.

Atzīmējot Baltijas ceļa un Berlīnes mūra krišanas gadadienu 6.novembrī vēstniecība kopā ar Berlīnes pilsētu un Igaunijas un Lietuvas vēstniecībām rīko Baltijas dienu Berlīnes Ģetzemanes baznīcā (Gethsemanekirche), kuras ietvaros tiks demonstrēta filma “Paradīze 89”, rīkots dziesminieces Alises Jostes koncerts, kā arī rakstnieces Māras Zālītes dalība diskusijā un lasījumi no nupat vācu valodā iznākušās grāmatas “Pieci pirksti” (Fünf Finger).

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā