Aicinām uz vērienīgo Baltijas ceļa 30.jubilejas pasākumu Berlīnē

06.09.2019. 16:38
Aicinām uz vērienīgo Baltijas ceļa 30.jubilejas pasākumu Berlīnē

Latvijas vēstniecība Vācijā aicina 23.septembrī apmeklēt Baltijas ceļa 30.jubilejas pasākumu Berlīnē, kurā Latviju pārstāvēs bijušais Tautas frontes vadītājs Dainis Īvāns.

Īvāns piedalīsies paneļdiskusijā, kurā runās arī Igaunijas neatkarības kustības līdzdibinātāja Marju Laurustīna (Marju Lauristin) un Lietuvas neatkarības kustības dalībnieks, bijušais Ministru prezidents Dr.Andrius Kubilius (Andrjus Kubiļus). Pasākums notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Berlīnē.

Diskusiju vadīs ilggadējais Vācijas sabiedriskā medija ARD korespondents Skandināvijā un Baltijas valstīs Tilmans Bincs (Tilmann Bünz).

Pasākumu atklās Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītājs Vācijā Jorgs Vojāns (Jörg Wojahn) un Vācijas-Baltijas starpparlamentārās sadraudzības grupas Vācijas Bundestāgā priekšsēdētājs Aloizs Karls (Alois Karl). Paneļdiskusiju ar runu ievadīs Vācijas federālā fonda Bundesstiftung zur Aufarbeitung der SED-Diktatur vadītāja Dr.Anna Kaminska (Anna Kaminsky).

Pasākums notiks angļu un vācu valodās ar secīgo tulkojumu. Eiropas Komisijas pārstāvniecība atrodas netālu no Brandenburgas vārtiem (Unter den Linden 78, 10117 Berlin). Savu dalību pasākumā lūdzam pieteikt līdz 18.septembrim, rakstot uz vēstniecības e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Latvijas vēstniecība Vācijā rīko plašu Baltijas ceļa 30.gadadienas pasākumu programmu, piesaistot to Berlīnes mūra krišanas apaļajai jubilejai un uzsverot Baltijas ceļa nozīmi visas Eiropas dimensijā. No 20.septembra līdz 26.oktobrim Berlīnes kinoteātrī “Krokodil” tiks atklāta Baltijas ceļa foto izstāde un demonstrēts filmu cikls par Atmodas laiku Latvijā. 6.novembrī Berlīnes Ģetzemanes baznīcā (Gethsemanekirche), kas 1989.gadā bija viena no galvenajām Austrumvācijas opozīcijas pulcēšanās vietām, tiks demonstrēta filma Paradīze ’89, notiks diskusija ar rakstnieces Māras Zālītes dalību un uzstāsies latviešu jaunākās paaudzes Singer-Songwriter mūziķe Alise Joste. Savukārt 9.novembrī, Berlīnes mūra krišanas gadadienā, notiks Eiropas Mūzikas nakts, kurā Latviju pārstāvēs Viktora Budas mūzikas kluba koncepts “TheRoom”.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā