Beļģijas pilsētā Antverpenē ar izstādi turpina atzīmēt Latvijas simtgadi

07.06.2019. 19:04
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 4. jūnijā Latvijas vēstniece Ilze Rūse Beļģijas pilsētā Antverpenē atklāja fotogrāfa Jurģa Rikveiļa un mākslas vēsturnieces Dr. hist. Aijas Jansones veidoto izstādi “No tērpa par apģērbu”.

Uzrunājot klātesošos, vēstniece Ilze Rūse uzsvēra Latvijas pirmās simtgades nozīmi. Viņa atzīmēja, ka simtgades svinību ietvaros mēs turpinām stāstu par Latviju – tās vēsturi, cilvēkiem un tradīcijām. Arī Latvijas goda konsuls Flandrijas reģionā Kristofs Van Mehelens (Christophe Van Mechelen) pauda savu gandarījumu par iespēju piedalīties svinībās un nodrošināt iespēju Antverpenes publikai iepazīties ar Latvijas skaisto dabu un bagātajām tradīcijām. Uz izstādes atklāšanu aicinātais fotogrāfs Jurģis Rikveilis klātesošajiem skaidroja fotogrāfiju tapšanas procesu, piebilstot, ka Latvijā lielus projektus iespējams veikt arī ar maziem resursiem, pateicoties pašdarbnieku lielajam entuziasmam un pašaizliedzīgai iesaistei.

Pasākumā piedalījās Antverpenes goda konsulu korpusa, latviešu diasporas pārstāvji, uzņēmēji un citi interesenti. Izstāde bez maksas brīvi pieejama Latvijas goda konsulāta Flandrijā telpās, kur apmeklētāji Latvijas tautastērpu stāstu varēs iepazīt vēl līdz 30. jūnijam.

Izstādi "No tērpa par apģērbu" veido mākslinieka Jurģa Rikveiļa veidotās fotogrāfijas un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītājas, Dr. hist. Aijas Jansones sagatavotais komentārs. Tajā iekļauti attēli no divām Jurģa Rikveiļa fotogrāfiju sērijām – “Kalendārs" un “Tautastērpa dzīve”. Tās atspoguļo latviešu tautastērpa aktualitāti mūsdienās un tā vizuālo transformāciju “no tērpa par apģērbu” ārpus tradicionālajiem kanoniem. Savukārt Dr. hist. Aijas Jansones komentārs papildina fotomateriālu ar hronoloģisko apskatu par latviešu tautastērpa vēsturisko attīstību 19.gs. uz kopējā Eiropas kultūras vēstures fona, kā arī raksturo fotogrāfijās akcentētos latviešu tautastērpa elementus, piemēram, vainagus vai kreklus.

Lai nodrošinātu fotogrāfiju izrādīšanu Antverpenē, Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbojās ar Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību Eiropas Savienībā, fotogrāfu Jurģi Rikveili un Latvijas goda konsulu Kristofu Van Mehelenu. Izstāde ir viens no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas projektiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brisele, Beļģija
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā