Par Latvijas vēlētāju Beļģijā un Luksemburgā iespējām balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās

18.03.2019. 17:26

2019. gada 25. maijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Balsošana notiks pēc Vēlētāju reģistra sarakstiem, uzrādot derīgu Latvijas Republikas pilsoņa personu apliecinošu dokumentu. Latvijas vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu, savu balsi par Latvijas partiju sarakstiem varēs atdot, balsojot klātienē vēlēšanu iecirknī vai pa pastu: 

1. Balsošana klātienē

Vēlēšanu iecirknis Latvijas vēstniecībā Beļģijā:

Iecirknis Nr.1017: Beļģijas Karaliste (Brisele)

Darba laiks: sestdien, 25. maijā, no plkst.7.00 līdz plkst.20.00 (pēc Beļģijas laika)

Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brisele, Beļģija

Kontaktinformācija: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; +32 2 2383 236.

Balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas līdz 7. maijam:

  • tiešsaistē, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vēlēšanu iecirkņa maiņas e-pakalpojumu "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa" (e-pakalpojums ar iespēju izvēlēties iecirkni ārvalstīs vēl tiek gatavots, būs pieejams pēc 22. marta)

vai

  • personīgi, iesniedzot pieteikumu un uzrādot Latvijas personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību) Latvijas vēstniecībai Beļģijā, konsulārās pieņemšanu laikā (rindas kārtībā): no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst.10.00 līdz plkst.12.00, adrese – rue du Commerce 122, 1000 Brisele, Beļģija.

Ievērojiet! Reģistrācija ir obligāta, jo balsot varēs tikai konkrētā iecirkņa vēlētāju sarakstā iekļautās personas.

Noderīgi:

2. Balsošana pa pastu

Pasta balsošanai jāpiesakās līdz 13. aprīlim:

vai

  • iesniedzot iesniegumu Latvijas vēstniecībā Beļģijā pa pastu (nosūtot uz adresi: Avenue des Arts 23, 1000 Bruxelles, Belgique) vai personīgi, konsulārās pieņemšanu laikā (rindas kārtībā): no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst.10.00 līdz plkst.12.00, adrese – rue du Commerce 122, 1000 Brisele, Beļģija

Pēc 13. aprīļa vēstniecība Beļģijā iesniegumus par balsošanu pa pastu vairs nepieņems. Laikā līdz 25. aprīlim vēl būs iespējams turpināt pieteikties pasta balsošanai, izmantojot e-pakalpojumu, vai arī nododot iesniegumu vēlēšanu iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu Rīgā (Smilšu iela 4, Rīga, LV-1050).

Noderīgi:

 

Uzziņu tālrunis par Eiropas Parlamenta vēlēšanām +371 67049999 (darba dienās no 7.00 līdz 19.00 pēc Beļģijas laika)

Plašāka informācija par vēlēšanām:

  • Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapa: saite
  • Par balsošanas iespējām ārpus Latvijas: saite

Der zināt!

Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo kādā no ES dalībvalstīm, ir tiesības izvēlēties balsot par šīs valsts deputātu kandidātu sarakstiem. Jāņem vērā, ka, izvēloties šo iespēju un tiekot iekļautam šīs valsts vēlētāju sarakstos, vēlētājs zaudē tiesības balsot par Latvijas deputātu kandidātu sarakstiem. Noderīga informācija par balsošanas iespējām ES dalībvalstīs

Eiropas Parlamenta vēlēšanas par Latvijas sarakstiem notiek 25. maijā. Beļģijā un Luksemburgā balsošana par Beļģijas un Luksemburgas sarakstiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās notiek dienu vēlāk - 26. maijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brisele, Beļģija
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā