Latvijas vēstnieks ar Baltkrievijas Nacionālās sapulces darba grupu sadarbībai ar Saeimu pārrunā divpusējo attiecību jautājumus

08.04.2021. 10:07

2021. gada 7. aprīlī vēstnieks Einars Semanis videokonferences režīmā tikās ar Baltkrievijas Nacionālās sapulces darba grupas sadarbībai ar Saeimu vadītāju Annu Starovoitovu un grupas locekļiem Oļegu Belokoņevu, Pārstāvju Palātas Pastāvīgās  Nacionālās drošības jautājumu komisijas priekšsēdētāju, un Svetlanu Gorvaļu, Pārstāvju Palātas Pastāvīgās Ekonomiskās politikas komisijas locekli. Sarunas laikā tika pārrunātas Latvijas un Baltkrievijas divpusējās attiecības un ekonomiskā sadarbība.

Sarunas ievadā vēstnieks uzsvēra, ka Latvija vienmēr vēlas redzēt Baltkrieviju kā neatkarīgu, suverēnu, stabilu, demokrātisku un ekonomiski attīstītu valsti un uzturēt ar to labas kaimiņattiecības.  Vienlaicīgi vēstnieks E.Semanis pauda Latvijas un visas Eiropas Savienības satraukumu un bažas par iekšpolitisko situāciju Baltkrievijā. E.Semanis aicināja Baltkrievijas varasiestādes ieviest Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) tā saucamā “Maskavas mehānisma” ziņotāja rekomendācijas. It īpaši vēstnieks norādīja uz politisko ieslodzīto atbrīvošanu, jaunu un taisnīgu vēlēšanu rīkošanu, kā arī uz iekļaujoša varas dialoga ar sabiedrību nepieciešamību. E.Semanis pasvītroja, ka atslēga iekšpolitiskās krīzes atrisināšanai ir pašas Baltkrievijas tautas rokās.

Bez tam tikšanās laikā Latvijas puse informēja par Latvijas atbalstu Baltkrievijas pilsoniskai sabiedrībai 2020.gada otrajā pusē, kā arī par plānoto Ārlietu ministrijas atbalstu 2021.gadā. Baltkrievu puse tika iepazīstināta ar Latvijas augstskolu, piemēram, Vidzemes augstskolas, piedāvātajām studiju iespējām Baltkrievijas studentiem.

Neskatoties uz epidemioloģisko situāciju, ekonomiskā sadarbība turpinās, piemēram, ir atsākta aviosatiksme starp Rīgu un Minsku, Braslavas rajonā atklāts metālapstrādes uzņēmums ar Latvijas kapitālu, noris komunikācijas starp abu  valstu tirdzniecības un rūpniecības kamerām.

Noslēgumā abas puses atzina, ka, neskatoties uz pašreizējo sarežģīto situāciju, diplomātiskās komunikācijas kanāliem starp abām valstīm ir jābūt atvērtiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā