ES, Lielbritānijas, Šveices vēstnieku un ASV pilnvarotā lietveža Minskā paziņojums

18.11.2020. 11:24

Neoficiāls tulkojums

2020.gada 17.novembrī

ES delegācija Minskā publicēja kopējo Minskā akreditēto ES vēstnieku, Lielbritānijas vēstniecības, Šveices vēstniecības un ASV vēstniecības pziņojumu saistībā ar cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos Baltkrievijā.

Paziņojumā teikts:

«Mēs nosodām pieaugošo vardarbības pielietojumu un cilvēktiesību un pilsonisko tiesību pārkāpumus Baltkrievijā kopš falsificētajām prezidenta vēlēšanām 2020.gada 9.augustā. Aizturēto miermīlīgo demonstrantu skaits tuvojas 30 000. Politiski motivēto krimināllietu skaits tuvojas 900. Politieslodzīto saraksts turpina augt un tajā jau ir vairāk kā 100 vārdu. Nekas neliecina, ka varas iestādes izmeklē no augusta vidus saņemtos iesniegumu tūkstošus par spēka struktūru pielietoto vardarbību vai protestētāju slepkavībām, tajā skaitā par nupat notikušo Romāna Bondarenko slepkavību.

Rodas iespaids, ka neviena profesionālā vai sociālā grupa Baltkrievijā nav spējusi izvairīties no varas iestāžu nepārtrauktajiem centieniem apspiest pret vēlēšanu falsifikāciju vērstos protestus, no spēka struktūru nežēlības un politiski motivētām represijām. Īpaši nežēlīgs spiediens tiek izdarīts uz medicīnas, akadēmiskajām un mēdiju apvienībām.

Līdz šim Baltkrievijas varas iestādes uz mūsu kopīgajiem diplomātiskajiem centieniem ir atbildējušas ar mūsu kolēģu izraidīšanu un iebiedēšanu. Mēs piedāvājam varas iestādēm atkārtoti izskatīt mūsu vairākkārtējos pieprasījumus par piekļuvi politieslodzītajiem un ieslodzījuma vietām, lai mēs varētu pārbaudīt joprojām pienākošos ziņojumus par nepieņemamiem uzturēšanas apstākļiem cietumos un necilvēcīgu izturēšanos pret aizturētajiem un apcietinātajiem Baltkrievijā.

Atsaucoties uz mūsu iepriekšējiem paziņojumiem, mēs aicinām Baltkrievijas varas iestādes nekavējoties pārtraukt nepamatoto vardarbību pret savu tautu un atbrīvot visus nepamatoti aizturētos. Mēs stingri aicinām varas iestādes ievērot Baltkrievijas tautas cilvēktiesības un pamatbrīvības. Mēs turpināsim skaļi un atklāti reaģēt uz joprojām pasliktinošos cilvēktiesību situāciju. Nav iespējama attiecību normalizēšana ar režīmu, kas brutāli apspiež savu tautu.

Mēs esam gatavi atbalstīt un veicināt iekļaujošu nacionālo dialogu Baltkrievijā, lai ilgspējīgi atrisinātu pašreizējo krīzi, saglabājot Baltkrievijas neatkarību un suverenitāti un veicinot tās drošu, demokrātisku un labklājīgu nākotni.»

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā