Latvijas vēstnieks noliek ziedus Kurapatu Memoriālā Minskā

30.10.2020. 12:45

Š.g. 29. oktobrī vēstnieks Einars Semanis kopā arī citiem ES dalībvalstu un Lielbritānijas, Šveices vēstniekiem un diplomātiem piedalījās piemiņas akcijā “Nošauto dzejnieku nakts” un nolika ziedus Kurapatu Memoriālā Minskas piepilsētā.

Šī memoriāla apmeklējums 29. oktobrī jau ir kļuvis par tradicionālu Minskas diplomātiem "Dziadu" (Visu svēto piemiņas) laikā. Vēstnieki pievienojās daudziem simtiem baltkrievu apmeklētāju no dažādām literatūras, mākslas un zinātnes nozarēm, lai pieminētu Staļinisma režīma upurus. ES Delegācijas Minskā paziņojumā tiek izteikta apbrīna tiem baltkrieviem, kuri pēdējās desmitgadēs drosmīgi un neatlaidīgi pētīja Kurapatu vēsturi, lai tā būtu pieejama visiem, kā arī saglabāja to nākamajām paaudzēm. Lai šis memoriāls turpina būt par vienu no nozīmīgiem pavērsieniem cīņā par brīvību, paliekoša vēstures daļa, kas vienmēr pasargās zemi no totalitārisma posta.

Kuropatu masu kapi Minskas piepilsētā ir masu slepkavību vieta, kurā slepkavības notika no 1937. līdz 1941. gadam. 1937. gada 29. oktobrī pēc tā laika režīma pavēles tika nošauti vairāk nekā 100 Baltkrievijas inteliģences pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā