Kora “Dziedošie baltkrievi” izpildījumā simboliski un emocionāli spēcīgi izskan latviešu autoru dziesma “Lec, saulīte!”

22.10.2020. 16:54

Pateicamies baltkrievu korim “Singing Belarusians” jeb “Dziedošie baltkrievi” par simbolisko un emocionāli spēcīgo dziesmas “Lec, saulīte!” izpildījumu!

Idejas autors Aleksandrs Maslovs un producents Aleksandrs Čahovskis projektu “Dziedošie baltkrievi” radījuši, lai miermīlīgiem līdzekļiem pārvarētu krīzi, ko šobrīd piedzīvo Baltkrievija.

A. Maslovs par projektu stāsta: “Baltkrievi pašlaik aktīvi apvienojas par labestības un taisnīguma vērtībām un miermīlīgiem līdzekļiem stājas pretī ļaunumam, vardarbībai un vienaldzībai. Baltkrievu tauta nav palikusi vienaldzīga lielas morālās krīzes laikā, cilvēki ir saliedējušies un apzinājušies savu vienotību. Bez tam, baltkrievu tauta ir daļa no pasaules vērtību lauka. Brīvība, pašcieņa, kultūra ir universālas cilvēka vērtības. Brīvībai nav nacionalitātes un robežu.”

Projekta producents Aleksandrs Čahovskis savukārt atklāj, ka: ““Dziedošo baltkrievu” projekts ir muzikāls vēstījums patiesiem cilvēkiem no visas pasaules. Izpildot draudzīgām tautām svētas dziesmas, baltkrievu tautas pārstāvji tām izrādīta cieņu. Mūzika ir valoda, kas vieno.”

Komentējot “Dziedošo baltkrievu” projektu, ārlietu ministrs E.Rinkēvičs uzsver, ka Latvija stingri iestājas par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Baltkrieviju, kur cilvēki var brīvi izvēlēties savu likteni, nebaidoties no represijām.

“Dziedošo baltkrievu” izpildījumā dziesma “Lec, saulīte!” ir pieejama kanālā “Youtube”. To varat noskatīties šeit.

Dziesma “Lec, saulīte!” pirmo reizi izskanēja 2014. gadā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros. 2018. gadā dziesma tika iekļauta arī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuārā. Tā ir īpaši iecienīta dejotāju un koristu vidū. Dziesmu sacerējis Raimonds Tigulis, bet vārdu autore ir  Rasa Bugavičute-Pēce.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā