Latvijas vēstnieks Baltkrievijā atzīmē Otrā pasaules kara beigu 75. gadadienu

08.05.2020. 17:40

Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis šonedēļ apmeklēja piemiņas vietas Minskā un Minskas rajonā, lai atzīmētu Otrā pasaules kara beigu 75. gadadienu un pieminētu kara upurus.

6. maijā vēstnieks godināja ebreju, kas gāja bojā Holokaustā Baltkrievijā, piemiņu, apmeklējot memoriālo atceres vietu “Jama” Minskā. Memoriāls atrodas vietā, kur 1942. gada 2. martā tik nošauti ap 5000 Minskas geto ieslodzīto. E. Semanis atceres vietā nolika ziedus un teica video uzrunu.

8. maijā E. Semanis apmeklēja Otrā pasaules kara upuru memoriālo kompleksu “Hatiņa”, kur 1943. gada pavasarī nacisti iznīcināja Hatiņas ciematu ar visiem tā iedzīvotājiem. Traģēdijā gāja bojā 149 cilvēki, tai skaitā 73 bērni. Memoriāls ir Baltkrievijas tautas sēru simbols un aicinājums uz to, lai nekas tamlīdzīgs nekad vairs neatkārtotos. E. Semanis nolika vainagu pie Mūžīgās uguns, tikās ar memoriāla vadību un izdarīja ierakstu viesu grāmatā.

8. maijā vēstnieks nolika ziedus arī pie Minskas Visu Svēto pareizticīgo baznīcas, kuras kriptā tika apglabāta kapsula ar zemi no Otrā pasaules kara piemiņas vietām Austrijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Krievijā, Latvijā, Polijā, Rumānijā, Moldovā, Serbijā, Somijā, Ukrainā un Ungārijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā