Latvijas vēstniecība Baltkrievijā piedalās ANO veltītā izstādē Minskā

24.04.2020. 10:15

24. aprīlī Baltkrievijas Nacionālajā vēstures muzejā tiek atklāta Baltkrievijas Ārlietu un Kultūras ministriju, kā arī ANO pastāvīgās pārstāvniecības Baltkrievijā organizēta izstāde, kas veltīta Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskai pārstāvju dienai un Sanfrancisko konferences 75. gadadienai. Izstādes ekspozīcijā iekļautas fotogrāfijas, kas atspoguļo ANO delegātu darbu. Fotogrāfijas ir izvēlētas sadarbībā ar Baltkrievijā akreditētajām vēstniecībām, ANO pastāvīgo pārstāvniecību Baltkrievijā un Baltkrievijas Ārlietu ministriju.

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā izstādei ir iedevusi divas fotogrāfijas, kurās ir atainots Latvijas delegācijas darbs ANO. Pirmajā bildē ir fiksēta Latvijas karoga pirmā pacelšana ANO Ģenerālās asamblejas laikā 1991. gada 17. septembrī, savukārt otrajā fotogrāfijā Latvijas delegācija pirmo reizi dodas uz savām vietām ANO Ģenerālās Asamblejas hallē.

Starptautiskā pārstāvja diena (International Delegate’s Day) ir 2019. gadā ANO izveidota starptautiski atzīmējama diena, kuras mērķis ir atzīmēt Sanfrancisko konferences, kas pazīstama arī kā ANO Konference par starptautisko organizāciju, pirmās dienas gadadienu. 1945. gada 25. aprīlī Sanfrancisko pārstāvji no piecdesmit valstīm sanāca kopā pirmo reizi, lai izveidotu  starptautisku organizāciju, kas atjaunotu pasaules mieru un izstrādātu noteikumus pēckara pasaules kārtībai.

Izstādes atklāšana un ekspozīcijas apskate tiek organizēta attālināti kanālā Youtube. Izstādi var apmeklēt Vēstures muzeja platformās (Instagram, Facebook, Youtube), kur tiks organizēta tiešsaistes ekspozīcijas apskate.

Saite: https://www.youtube.com/watch?v=LY5LW9CKtmY  

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā