Vēstnieks ar enerģētikas ministra vietnieku Vadimu Zakrevski pārrunā sadarbību enerģētikas un kodoldrošības jomā

18.03.2020. 12:56

2020. gada 18. martā vēstnieks Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas enerģētikas ministra vietnieku Vadimu Zakrevski, lai pārrunātu sadarbību enerģētikas un kodoldrošības jomā.

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar pašreiz būvniecības stadijā esošās Baltkrievijas atomelektrostacijas darba uzsākšanu Astravjecā un Baltkrievijas sadarbību ar starptautiskajām kodoldrošības organizācijām.

Vēstnieks uzsvēra, ka Latvijai ir būtiska sadarbība ar Baltkrieviju kodolenerģijas drošības jomā un aicināja Baltkrieviju sekot Eiropas Kodoldrošības jomas regulatoru grupas un citu starptautisko organizāciju rekomendācijām. E.Semanis pauda gandarījumu par to, ka Latvijas un Baltkrievijas valdības, parakstot līgumu par kodolnegadījumu operatīvu izziņošanu, informācijas apmaiņu un sadarbību kodoldrošības un aizsardzības pret radiāciju jomā, ir izveidojušas tiesisko ietvaru sadarbībai kodoldrošības jomā. Tāpat vēstnieks pauda pārliecību, ka divpusējo sadarbību kodoldrošības jomā vēl vairāk uzlabos reglaments par informācijas apmaiņu starp Baltkrievijas Ārkārtas situāciju ministriju un Latvijas kompetentajām iestādēm, pie kura sagatavošanas pašlaik notiek darbs.

Tikšanās reizē piedalījās Baltkrievijas Enerģētikas ministrijas Kodolenerģijas departamenta direktora vietniece Lilija Dulineca, stratēģiskās attīstības un ārējo investīciju sadarbības pārvaldes vadītājs A.Zoričs, ārējās ekonomiskās darbības un starptautiskās sadarbības nodaļas konsultants D.Lukjanins, valsts elektroenerģijas ražošanas nozares asociācijas “Belenergo” ģenerāldirektora vietnieks Andrejs Šeršeņš, “Belenergo” ārējās ekonomiskās sadarbības departamenta vadītājs Sergejs Ulasiks, kā arī vēstniecības otrais sekretārs Mārtiņš Teteris.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā