Vēstnieks ar Baltkrievijas Nacionālās sapulces darba grupu sadarbībai ar Saeimu pārrunā aktuālos jautājumus divpusējās attiecībās

05.03.2020. 09:50

2020. gada 3. martā vēstnieks Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas Nacionālās sapulces darba grupas sadarbībai ar Saeimu vadītāju Annu Starovoitovu un grupas locekļiem. Tikšanās laikā vēstnieks ar A. Starovoitovu pārrunāja Latvijas un Baltkrievijas divpusējās attiecības un iespējamos starpparlamentu sadarbības virzienus.

Abas puses bija vienisprātis, ka Latviju ar Baltkrieviju vieno labas kaimiņattiecības, kas izpaužas intensīvā augstāko amatpersonu un citu līmeņu vizīšu apmaiņā. Šā gada16. janvārī darba vizītē Baltkrievijā uzturējās ministru prezidents Krišjānis Kariņš, savukārt 2019. gadā Baltkrieviju apmeklēja ārlietu, satiksmes, ekonomikas ministri un Nacionālo bruņoto spēku komandieris. Forumā “Minskas dialogs” piedalījās Saeimas apakškomisijas drošības un iekšlietu jautājumos priekšsēdētājs.

Latvijai ar Baltkrieviju ir dinamiskas ekonomiskās attiecībās. E. Semanis pauda gandarījumu par Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijas lomu divpusējās ekonomiskās sadarbības veicināšanā, kur īpaši prioritārs virziens ir sadarbība transporta un loģistikas jomā. Šeit īpaši jāizceļ konteinervilciens “Zubr”, ekspresvilciens “Rīga-Minska-Rīga”, konteineru pārvadājumu attīstība no Ķīnas uz Eiropu un Baltkrievijas universālā preču birža, ar kuru intensīva sadarbība izveidojusies Latvijas kokrūpniecības uzņēmumiem. A. Starovoitova atzīmēja, ka abām valstīm ciešāk jāsadarbojas, piemēram, energoefektivitātes un augsto tehnoloģiju jomās.

Vēstnieks arī norādīja uz veiksmīgo reģionālo sadarbību, it īpaši starp Vitebskas apgabalu un Latgali. Tāpat abas valstis vieno cieši cilvēku kontakti, izcila sadarbība kultūras, izglītības un daudzās citās jomās.

“Latvija ir ieinteresēta un veicina Baltkrievijas sadarbību ar ES, kā arī Baltkrievijas dialogu ar NATO,” akcentēja vēstnieks E. Semanis. Vēstnieks it īpaši norādīja uz ES Austrumu partnerības politikas nozīmību.

Baltkrievijas Nacionālās sapulces darba grupas sadarbībai ar Saeimu vadītāja arī uzsvēra, ka lielisku iespēju padziļināt divpusējo sadarbību, it sevišķi tūrisma un kultūras jomās, nodrošinās Pasaules hokeja čempionāts, ko 2021. gadā kopā organizēs Latvija un Baltkrievija.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā