Latvijas transporta nozare Baltkrievijai piedāvā vienošanās projektu par abu valstu sadarbību tranzīta un loģistikas jomā

03.03.2020. 19:08

2020. gada 3. martā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministru Alekseju Avramenko, kas ir Latvijas un Baltkrievijas Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētājs. Tikšanās laikā tika pārrunāta plānotā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vizīte Latvijā un tās ietvaros paredzētais Latvijas un Baltkrievijas biznesa forums šā gada 3. aprīlī. Latvijas puse iesniedza vienošanās projektu par abu valstu sadarbību tranzīta un loģistikas jomā.

Vienošanās projekts, ko Satiksmes ministrija izstrādājusi kopā ar nozares uzņēmējiem, iekļauj Latvijas piedāvājumu Baltkrievijas partneriem visās transporta jomās, tai skaitā Latvijas ostu piedāvājumu naftas piegāžu nodrošināšanai un Baltkrievijas eksporta preču  plūsmas palielināšanai. Baltkrievijas transporta ministrs tikšanās laikā pauda  gatavību strādāt pie dokumenta, lai to būtu iespējams parakstīt plānotās Baltkrievijas prezidenta vizītes Latvijā laikā.

Tikšanās reizē piedalījās arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis, Satiksmes ministrijas Starptautisko sadarbības projektu koordinācijas departamenta direktore Elīna Luca un vēstniecības otrais sekretārs Mārtiņš Teteris. No Baltkrievijas puses sanāksmē piedalījās Baltkrievijas Dzelzceļa vadītāja pirmais vietnieks Igors Šilovs un Transporta ministrijas Stratēģiskās attīstības un starptautiskās sadarbības pārvaldes vadītāja Jeļena Valenta.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā