Vēstnieks ar Baltkrievijas dzelzceļa vadītāju Vladimiru Morozovu pārrunā sadarbību ar Latviju dzelzceļa transporta jomā

18.02.2020. 15:14

2020. gada 17. februārī Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas dzelzceļa vadītāju Vladimiru Morozovu, lai pārrunātu sadarbību ar Latviju transporta un loģistikas jomā pirms plānotās prezidenta Aleksandra Lukašenko vizītes Latvijā.

Tikšanās laikā vēstnieks uzsvēra, ka Baltkrievijas dzelzceļš ir svarīgs un ilggadējas Latvijas transporta nozares sadarbības partneris, ko apliecina arī tas, ka V. Morozovs ir Latvijas un Baltkrievijas Lietišķās sadarbības padomes līdzpriekšsēdētājs. Latvija ir gandarīta par kopīgi īstenotajiem kopprojektiem, tādiem kā ekspresvilciens “Rīga-Minska-Rīga” un ir atvērta sadarbības paplašināšanai nākotnē.

“Latvija ir gatava veicināt kravu plūsmu no Baltkrievijas, tai skaitā, naftas un kālija produktu jomā, padziļināt sadarbību Eirāzijas transporta koridoru attīstībā un Latvijas tranzīta infrastruktūras izmantošanā Baltkrievijas – Ķīnas industriālā parka “Lielais akmens” kravu apkalpošanai,” teica vēstnieks.

Abas puses bija vienisprātis, ka industriālā parka “Lielais akmens” turpmākā attīstība pavērs jaunas iespējas un svarīgi attīstīt tranzīta koridoru Skandināvijas virzienā.

Informējot par plānoto Baltkrievijas prezidenta vizīti Latvijā, vēstnieks pauda pārliecību, ka transporta un loģistikas jautājumi būs vizītes ekonomiskās darba kārtības centrā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā