Krišjānis Kariņš uzsver nepieciešamību veicināt labās kaimiņattiecības ar Baltkrieviju

17.01.2020. 10:30

2020. gada 16. janvārī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš darba vizītē apmeklēja Minsku. Vizītes laikā Ministru prezidents tikās ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko un premjerministru Sergeju Rumasu un pārrunāja aktuālos divpusējās sadarbības jautājumus, tostarp ekonomiskās sadarbības veicināšana transporta un loģistikas jomā, vides aizsardzība, kā arī gatavošanās Baltkrievijas prezidenta plānotajai vizītei Latvijā. Sarunu laikā tika arī apspriesta Baltkrievijas sadarbība ar Eiropas Savienību un NATO.

“Latviju un Baltkrieviju vieno labas un daudzveidīgas kaimiņattiecības. Mums ir svarīgi, lai Baltkrievija būtu neatkarīga, ekonomiski spēcīga un stabila valsts,” tiekoties ar Baltkrievijas augstākajām amatpersonām, uzsvēra K. Kariņš.

Gatavojoties Pasaules hokeja čempionātam 2021. gadā, kas notiks Rīgā un Minskā, Latvijas un Baltkrievijas Ministru prezidenti kā abu pušu Rīcības komiteju vadītāji atsevišķā sēdē pārrunāja aktualitātes par sagatavošanās gaitu čempionātam.

Ministru prezidents ar Baltkrievijas kolēģi apmeklēja industriālo parku “Lielais akmens”, lai izvērtētu iespējas padziļināt sadarbību Eirāzijas transporta koridoru attīstībā un Latvijas tranzīta infrastruktūras izmantošanā industriālā parka “Lielais akmens” kravu apkalpošanai.

Vizītē Baltkrievijā kopā ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu piedalījās Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, Latvijas Hokeja federācijas valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis, Latvijas Hokeja federācijas viceprezidents un ģenerālsekretārs Viesturs Koziols un Latvijas Hokeja federācijas sporta direktors Edgars Buncis.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā