Vēstnieks darba vizītē apmeklē Novopolocku un naftas pārstrādes rūpnīcu “Naftan”

10.12.2019. 13:28

2019. gada 9. decembrī Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis darba vizītē apmeklēja Novopolocku, kur tikās ar Novopolockas pilsētas deputātu padomes priekšsēdētāju Oļegu Bueviču, Novopolockas pilsētas izpildkomitejas pirmo vietnieku Sergeju Semjoničevu, naftas pārstrādes un naftas ķīmijas kompleksa “Naftan” ģenerāldirektoru Aleksandru Demidovu, kā arī apmeklēja Novopolockas Vēstures un kultūras muzeju un Amatniecības un tradicionālās kultūras centru.

Tiekoties ar Novopolockas vadības pārstāvjiem, vēstnieks E. Semanis uzsvēra, ka Latviju un Baltkrieviju vieno labas kaimiņattiecības, kas izpaužas aktīvā politiskajā dialogā un daudzpusīgā ekonomiskajā sadarbībā, kuras centrā ir transporta un loģistikas sektors. Intensīvie cilvēku kontakti atspoguļojas arī lielajā skaitā sadaraudzības līgumu, ko Novopolocka noslēgusi ar Ventspili, Smiltenes, Līvānu, Ludzas un Riebiņu novadiem. Sadarbības ietvaros regulāri tiek organizētas pašvaldību vizītes, kultūras pasākumi un biznesa formumi. Vēstnieks izteica cerību, ka šie abām valstīm nozīmīgie kontakti saglabāsies un attīstīsies arī turpmāk.

Apmeklējot naftas pārstrādes un naftas ķīmijas kompleksu “Naftan”, vēstnieks ģenerāldirektoram A. Demidovam pateicās par to, ka uzņēmums izmanto Latvijas tranzīta koridora piedāvātās iespējas. “Naftan” ģenerāldirektors informēja, ka rudenī rūpnīcā noslēdzies kapitālais remonts un uzņēmumā notiekošā modernizācijā, kas paredz esošā aprīkojuma rekonstrukciju un jauna celtniecību, dos iespēju palielināt naftas pārstrādes rūpnīcas darba efektivitāti, dažādot izstrādājumu klāstu un paaugstinās produkcijas pievienoto vērtību. Abas puses bija vienisprātis, ka uzņēmuma modernizācija pavērs jaunas iespējas sadarbībai ar Latviju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā