Vēstniecība Azerbaidžānā rīko tiešsaistes konferenci “Sievietes par mieru”

23.11.2020. 15:29

2020. gada 24. novembrī Baku tiešsaistē plkst. 13.00 pēc Latvijas laika norisināsies starptautiska video konference “Sievietes par mieru” (Women for Peace), kurā Latvijas, Azerbaidžānas, Nīderlandes, Lietuvas eksperti, kā arī ES un ANO pārstāvniecību Baku un Azerbaidžānas valdības institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji stāstīs par savu pieredzi un redzējumu ANO Drošības padomes (ANO DP) 1325. rezolūcijas “Par sievietēm, mieru un drošību” īstenošanas gaitā Azerbaidžānā. Videokonferences dalībnieki apmainīsies ar viedokļiem par sievietes lomu lēmumu pieņemšanas procesā, tai skatā pēckonflikta situācijā, dzimumu līdztiesību vardarbību ģimenē un citiem būtiskiem jautājumiem saistībā ar sieviešu tiesībām.

Video konferenci atklās Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Dainis Garančs. Latviju konferencē pārstāvēs viena no ANO DP rezolūcijas īstenošanas Latvijas Nacionālā rīcības plāna vēstniecēm, Ārlietu ministrijas Starptautisko organizāciju un cilvēktiesību departamenta direktore Ilze Rūse un Centra “Marta” vadītāja Iluta Lāce, kas dalīsies pieredzē par sadarbību ar Centrālāzijas valstīm reformu ieviešanā un sieviešu lomas stiprināšanu reģionā.

Azerbaidžānu konferencē pārstāvēs Valsts komitejas ģimenes, sieviešu un bērnu lietās pirmā vicepriekšsēdētāja Sedageta Gehramanova (Sadagat Gahramanova), kā arī nevalstiskās organizācijas “WARD” līdere Šahla Ismailova (Shahla Ismayilova).

Konferencē uzrunas teiks arī ES pārstāvniecības Azerbaidžānā Attīstības sadarbības departamenta vadītāja Simona Gati (Simona Gatti) un Nīderlandes Ārlietu ministrijas vēstniece sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības jautājumos Paskāla Grotenhuisa (Pascalle Grotenhuis). Tiešsaistes pasākumā varēs iepazīties ar Eiropas Institūta dzimumu līdztiesības jautājumos prezentāciju “Dzimumu līdztiesības indekss 2020: vai varam gaidīt vēl 60 gadus?”, kā arī ar ANO Attīstības programmu koordinatores Azerbaidžānā Šamsijas Mustafajevas (Shamsiyya Mustafayeva) kopsavilkumu par konferencē apskatītajām tēmām.

Konference veltīta ANO DP 1325. rezolūcijas “Sievietes, miers un drošība” 20. gadadienai un norisināsies mūsdienu mākslas festivāla “Maiden Tower: To be a Women - Women for Peace” ietvaros, kuru šogad organizē Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā sadarbībā ar ES pārstāvniecību, vairāku ES dalībvalstu vēstniecībām un Azerbaidžānas Nopelniem bagāto mākslinieci Sabinu Šihlinsku (Platforma Art LTD.). Ikgadējais festivāls šajā gadā notiek no 16. līdz 24. novembrim un ir veltīts tēmai “Sievietes. Miers. Drošība”.

Konference būs vērojama speciāli izveidotā video platformā: www.tobeawomen.az , kā arī tiks multiplicēts vēstniecības Facebook lapā: https://www.facebook.com/LVEmbassyAZ un ES pārstāvniecības Facebook vietnē: https://www.facebook.com/EUDelegationAzerbaijan .

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā
Adrese: 44 J. Jabbarli Str., AZ 1065, Baku, Azerbaidžāna.
Telefons: + 994 12 4366778
Fakss: + 994 12 4366779
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā