Vēstnieks Dainis Garančs tiekas ar Baku pašvaldību vadītājiem

03.10.2019. 08:17

2019. gada 27.-28. septembrī Baku Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Dainis Garančs iepazīšanās vizītē apmeklēja Sabailas, Binagadinskas un Surahanu rajonu pašvaldības. Tikšanos laikā tika pārrunāta abu valstu reģionālā sadarbība, īpaši akcentējot iespējas aktivizēt sadarbību kultūras un izglītības jomā.

27. septembrī vēstnieks D. Garančs tikās ar Sabailas rajona izpildvaras vadītāju Vugaru Zeinalovu (Vugar Zeynalov) un apsprieda sadarbības plānus, īpaši aicinot sadarboties izglītības jomā. V.Zeinalovs iepazīstināja ar pašvaldību un tās aktuālākajiem projektiem, kas tiek īstenoti Baku centrālajā daļā. Ar Sabailas pašvaldības atbalstu Rašida Behbudova teātrī norisinājās latviešu tautas deju kopas "Kamoliņš" no Līdsas Apvienotajā Karalistē koncerts, iepazīstinot ar latviešu kultūras un tautas deju tradīcijām, Latvijas emigrācijas vēsturi, kā arī mācot skatītājiem latviešu tautas dejas.

28. septembrī tikšanās laikā ar Binagadinskas rajona pašvaldības vadītāju Elhanu Allaverdijevu (Elxan Allahverdiyev) tika pārrunātas reģionālās sadarbības iespējas dažādās jomās, tai skaitā pilsētu plānošanas, vides aizsardzības un izglītības jomā. Binagadinskas rajons ir viens no teritoriāli lielākajiem Baku rajoniem, kurā notiek naftas ieguve un pārstrāde. Līdz ar to vides jautājumi, tai skaitā atkritumu apsaimniekošana un pārstrāde ir īpaši aktuāli jautājumi, kuru risināšanā pieredzes apmaiņa ir ļoti vērtīga.

Vēstnieks D. Garančs 28. septembrī tikās arī ar Surahani pašvaldības vadītāju Ilgaru Abasovu (Ilqar Abbasov), kas ir ilggadīgs vēstniecības sadarbības partneris. Surahani pašvaldības sadraudzības pilsēta Latvijā ir Jēkabpils, kā arī ir noslēgts sadarbības līgums ar Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas pašvaldību. Īpaša vērība tikšanās laikā tika pievērsta sadarbībai izglītības jomā.

Vizīšu laikā Binagadinskas un Surahani rajonos ar vēstniecības norisinājās arī diasporas deju kopas “Kamoliņš” koncerti pilsētvidē, sniedzot ieskatu latviešu kultūrā un tradīcijās.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā
Adrese: 44 J. Jabbarli Str., AZ 1065, Baku, Azerbaidžāna.
Telefons: + 994 12 4366778
Fakss: + 994 12 4366779
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā