Vēstnieks Dainis Garančs reģionālajā vizītē Šemkirā pārrunā sadarbības iespējas

01.10.2019. 14:38

2019. gada 26.-27. septembrī Šemkirā (Shamkir) Azerbaidžānā norisinājās Latvijas vēstnieka Azerbaidžānā Daiņa Garanča pirmā reģionālā vizīte, kuras laikā vēstnieks tikās ar Šemkiras apgabala pašvaldības vadītāju Alimpašu Mamedovu (Alimpasha Mammadov) un Azerbaidžānas Republikas parlamenta deputātu, Azerbaidžānas un Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Kamranu Bairamovu (Kamran Bayramov).

Tikšanās laikā tika pārrunāta reģionālā sadarbība un tās aktivizēšana kultūras un izglītības jomā. Azerbaidžānas puse pauda ieinteresētību veicināt tūrismu un stiprināt ekonomisko sadarbību.

Vēstniecības pārstāvji reģionālajā vizītē Šemkirā 26. septembrī apmeklēja “AZFOREL” zivju audzētavu un rūpnīcu, lai iepazītos ar mūsdienīgāko zivju ražotni Azerbaidžānā. “AZFOREL” ir izveidota pie Šemkiras dabas ūdenskrātuves un ir lielākā šāda veida ražotne Dienvidkaukāzā.

Vēstnieks Dainis Garančs uzrunāja arī vairāk nekā 200 skatītājus latviešu tautas deju kopas "Kamoliņš" no Līdsas Apvienotajā Karalistē koncertā Šemkiras kultūras centrā, kur norisinājās diasporas kopas sadarbībā ar vēstniecību rīkotais koncerts. Ar lielu skatītāju atsaucību noritējušajā koncertā klātesošie ne tikai iepazinās ar latviešu kultūras un tautas deju tradīcijām, Latvijas emigrācijas vēsturi, bet arī mācīja skatītājiem latviešu tautas deju “Plaukstiņpolku”.

Vizītes noslēgumā vēstniecības pārstāvji kopā ar Šemkiras mēru un Azerbaidžānas parlamentārieti no Šemkiras reģiona apmeklēja jaunizveidoto Heidara Alijeva centru un iepazinās ar tā ekspozīciju.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā
Adrese: 44 J. Jabbarli Str., AZ 1065, Baku, Azerbaidžāna.
Telefons: + 994 12 4366778
Fakss: + 994 12 4366779
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā