Latvijas Republikas un Taizemes Karalistes divpusējās attiecības

08.07.2019. 12:34

Taizeme (līdz 1921. gadam – Siāma) atzina Latvijas valsti 1921. gada 11. augustā, kā arī atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 9. septembrī. Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Taizemi tika nodibinātas 1992. gada 19. martā.

Taizemes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā:

2018.gada 30.oktobrī akreditējās Taizemes vēstnieks Latvijā Sūnthorns Čaijindīpums (Soonthorn Chaiyindeepum) ar rezidences vietu Zviedrijā.

Latvijas Goda konsuls Taizemē:

Prasong Chongratanakul (Prasong Chongratanakul) No 1994. gada 22. augusta

 NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

2019. gada 8. jūlijā

 

2018. gada 13. jūnijā

2013. gada 10. jūlijā

Rīga notika politiskās konsultācijas starp Latvijas un Taizemes Ārlietu ministrijām. No Latvijas puses tās vadīja vēstnieks-Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava, no Taizemes – Eiropas lietu departamenta ģenerāldirektors Sasivatu Vongsinsavatu (Sasiwat Wongsinsawat)

 

Bangkokā, Taizemē notika politiskās konsultācijas starp Latvijas un Taizemes Ārlietu ministrijām. No Latvijas puses tās vadīja valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, no Taizemes – Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Busaju Metelinu (Busaya Mathelin)

Taizemes Senāta Darba un labklājības komitejas pārstāvju vizīte Latvijā, tikšanās ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju.

2012.gada 10. septembrī Mācību vizītes ietvaros Latvijā uzturējās Taizemes Senāta delegācija. Notika delegācijas vadītājas Taizemes Karalistes Senāta otrās viceprezidentes Pornthipas Loviras Čanratanaprīdas (Pornthip Lowira Chanratanapreeda) tikšanās ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri
2012.gada 26. aprīlī Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs tikās arī ar Taizemes ārlietu ministru Surapongu Tovičakčaikulu (Surapong Tovichakchaikul) ES un Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) ārlietu ministru sanāksmes ietvaros Brunejā
No 2011. gada 17. līdz 19.maijam Latvijā uzturējās Taizemes Karalistes Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Prāvits Čaimonkols (Mr Pravit Chaimongkol) ar delegāciju
2009. gada 26. maijā Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tikās ar Taizemes ārlietu ministru Kasitu Piromju (Kasit Piromya). Tikšanās norisinājās Āzijas un Eiropas (ASEM) ārlietu ministru sanāksmes ietvaros Hanojā, Vjetnamā
2005. gada 20. septembrī Ņujorkā Latvijas ārlietu ministrs Artis Pabriks, tiekoties ar Taizemes premjerministra vietnieku Surakiart Sathirathai, ierosināja ieviest bezvīzu režīmu starp Latviju un Taizemi
2004. gada 7. - 9. oktobrī Latvijas Ministru prezidents Indulis Emsis piedalījās Eiropas Savienības un Āzijas (ASEM) 5. samitā Hanojā. ES - Āzijas galotņu tikšanās ietvaros Ministru prezidents Indulis Emsis 7. oktobrī tikās ar Taizemes premjerministru Taksinu Šinavatru
2004. gada 11. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Māris Riekstiņa tikšanās ar  Taizemes Karalistes Ārlietu ministrijas viceministru Soradžaku Kasemsuvanu (Sorajak Kasemsuvan).
1999. gada 28.-30. augustā Viņas Karaliskās Augstības Taizemes princeses Galiani Vadhanas (Galyani Vadhana) privātā vizīte Latvijas Republikā

 SADARBĪBA KULTŪRAS UN IZGLĪTĪBAS JOMĀ

No 2014.gada 11. līdz 29. jūnijam notika Taizemes kultūras dienas Jūrmalā, kuru ietvaros bija iespējams aplūkot Taizemes tradicionālo mākslu un amatniecību, apskatīt tradicionālo deju un mūzikas instrumentu priekšnesumus, piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī noskatīties Taizemes režisora Itisontorna Vičailaka muzikālo drāmu "Uvertīra”.

No 2013. gada 12. līdz 18.augustam Rīgā tika rīkotas Taizemes kultūras dienas. Kultūras dienu ietvaros muzejā Rīgas birža notika Taizemes klasiskās dejas tērpu izstāde, lekcijas, radošā darbnīca un priekšnesumi un viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija tika rīkota Taizemes ēdienu degustācijas nedēļa.

2011. gada 8. aprīlī Liepājā viesojās 12 skolotāju delegācija no Taizemes. Vizītes ietvaros viesi apmeklēja Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolu un 8. vidusskolu, kā arī Domē tikās ar pilsētas pašvaldības un Izglītības pārvaldes pārstāvjiem. Taizemes delegācijas sastāvā bija gan pedagogi, gan skolu direktori. Taizemes pārstāvju vizītes mērķis Latvijā bija veicināt kontaktu attīstību, sekmēt informācijas apmaiņu un veicināt jauniešu apmaiņu.

No 2011. gada 23. februāra līdz 9. martam AFS* Latvija brīvprātīgo delegācija viesojās Taizemē, lai gūtu ieskatu Taizemes izglītības sistēmā, dalītos pieredzē ar AFS Taizemes brīvprātīgajiem un kaut nedaudz mēģinātu izzināt šo austrumu kultūru, ar kuru AFS Latvija sadarbojas jau vairāk kā 15 gadus.

* AFS ir starptautiska nevalstiska bezpeļņas brīvprātīgo organizācija ar mērķi veicināt toleranci, draudzību un citu kultūru iepazīšanu. AFS programmu ietvaros jaunieši dodas uz citu valsti, kur dzīvo viesģimenēs, iet skolā, iekļaujoties valsts dzīvē. AFS dibināta 1947. gadā.

 Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

  • Preču tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Taizeme
  • Pakalpojumu tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Taizemi
  • Tiešās investīcijas
  • Tūrisms

PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

Latvijas Republikas 13. Saeimā kopš 2019. gada 9. maija Latvijas-Taizemes Parlamentārās sadarbības grupas vadītājs ir Krišjānis Feldmanis, un tajā darbojas 11 deputāti.

Latvijas Republikas 11. Saeimā kopš 2012. gada 1. februāra līdz 2014. gada 4. novembrim darbojās Latvijas-Taizemes Parlamentārās sadarbības grupa ar 14 deputātiem Igora Meļņikova vadībā.