Latvijas un Spānijas divpusējās attiecības ir tradicionāli ciešas un konstruktīvas, abu valstu starpā norit regulāra vizīšu apmaiņa, kā arī ir vērojams pakāpenisks savstarpējās tirdzniecības pieaugums. 2021. gadā atzīmējām Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgadi.

Spānija atzina Latvijas neatkarību 1921. gada 9. aprīlī. Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Spāniju tika atjaunotas 1991. gada 9. oktobrī.

Latvijas pārstāvība Spānijā

Latvijas Republikas vēstniecība atrodas Madridē.

Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Spānijā kopš 2021. gada 29. janvāra ir Māris Klišāns.

Latvijai ir pieci goda konsuli Spānijā:

Fausto Martinezs Vilja (Fausto Martinez Villa) kopš 2007. gada. Konsulārais apgabals: Malaga, Uelvas, Almerija, Granāda un Kadisa.

Ignasio Marija Gomezs Bilbao (Ignacio María Gómez Bilbao) kopš 2014. gada. Konsulārais apgabals: Basku zeme, Kantabrija, Navarra un Larjoha.

Rikardo Tobars (Ricardo Tobar Pascual) kopš 2020. gada. Konsulārais apgabals: Katalonija.

Marija Karmena Malavera (María Carmen Malaver Castillo) kopš 2020.gada. Konsulārais apgabals – Sevilja un Kordova.

Alberto Gallego Gordons (Alberto Gallego Gordon) kopš 2022. gada. Konsulārais apgabals: Mursija.

Spānijas pārstāvība Latvijā

Spānijas Karalistes vēstniecība atrodas RīgāKopš 2022. gada 11. oktobra Spānijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā ir Manuels Alhama Orenes (Manuel Alhama Orenes).

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS 

2023. g. 11.–13. maijā Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna darba vizīte Spānijā un tikšanās ar Spānijas Senāta pirmo viceprezidenti Mariju Kristīnu Narbonu-Ruisu (Maria Cristina Narbona Ruiz) un Deputātu kongresa prezidenti Meričelu Batetu Lamanju (Meritxell Batet Lamaña).

2022. g. 8.9. septembrī

Spānijas Kongresa ārlietu komisijas vadītāja Pau Marī-Klose (Pau Marí Klose) vizīte Rīgā un tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri un Valsts prezidentu Egilu Levitu.

2022. g. 7.–9. jūlijā

Spānijas Kongresa prezidentes  Meritčelu Batetas (Meritxell Batet) vizīte Latvijā.

2022. g. 13. jūnijā

Latvijas premjerministra Krišjāņa Kariņā darba vizīte Madridē un tikšanās ar Spānijas premjerministru Pedro Sančesu (Pedro Sánchez).

2022. g. 25.–27.aprīlī

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte Madridē un tikšanās ar Spānijas Karalistes ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministru Hosē Manuelu Albaresu Bueno (José Manuel Albares Bueno), kā arī Spānijas aizsardzības ministri Margaritu Roblesu Fernendezu (María Margarita Robles Fernández).

2022. g. 8. martā

Spānijas  premjerministra Pedro Sančesa (Pedro Sánchez Pérez-Castejón) vizīte Rīgā.
2021. g. 30. novembrī Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības lietu un starptautiskās sadarbības ministru Hosē Manuelu Albaresu (José Manuel Albares) vizīte Rīgā un tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.
2021. g. 8. aprīlī Spānijas Karalistes ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministres Arančas Gonsalesas Lajas (Arancha González Laya) darba vizīte Latvijā un tikšanās ar  Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

2021. g. 7.–8. aprīlī

Spānijas premjerministra Pedro Sančesa (Pedro Sánchez Pérez-Castejón) oficiālā vizīte Latvijā

2019. g. 30. augustā

Spānijas ārlietu ministra Žuzepa Borela (Josep Borrell Fontelles) vizīte Latvijā un tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

2018. g. 17. janvārī

Latvijas Ministru prezidenta Māra Kučinska vizīte Madridē.

2017. g. 18. jūlijā

Spānijas Karalistes premjerministra Mariano Rahoja Breja (Mariano Rajoy Brey) vizīte Rīgā.

2017. g. 25. aprīlī

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte Madridē.

PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

Latvijas-Spānijas parlamentārās sadarbības grupa Saeimā pastāv kopš 6. Saeimas. Tā tika izveidota 1997. gada 27. novembrī. 14. Saeimā deputātu grupu sadarbības veicināšanai ar Spānijas parlamentu vada Rihards Kols (NA).

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Spānija ir uzticams tirdzniecības partneris, ko apliecina stabils tirdzniecības apgrozījums.

Latvija eksportē uz Spāniju galvenokārt elektriskās iekārtas, augu valsts un pārtikas rūpniecības produktus; importē – augļus, dārzeņus, dzērienus un tekstilizstrādājumus. Latvija importē vairāk nekā eksportē, kas liecina par negatīvu tirdzniecības bilanci un tradicionāli krasu atšķirību preču plūsmai.

Plašāk par tirdzniecību:

Ārējā tirdzniecība pēc valsts (csb.gov.lv)

Plašāk par investīcijām:

https://statdb.bank.lv/lb/Data/128

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Spānija atzina Latvijas neatkarību 1921. gada 9. aprīlī.

Spānija nekad nav atzinusi Baltijas valstu inkorporāciju Padomju Savienībā. Lai gan neatkarības laikā Latvijai nebija diplomātiskās pārstāvniecības Madridē, piecdesmito gadu sākumā Spānija aicināja Baltijas valstis tādas atvērt. Par Latvijas interešu pārstāvi tika iecelts Roberts Kampuss, kurš Spānijā darbojās no 1953. gada līdz savai nāvei 1969. gadā.

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu Spānija kopā ar citām Eiropas Kopienas valstīm atzina 1991. gada 27. augustā. Diplomātiskās attiecības starp valstīm tika atjaunotas 1991. gada 9. oktobrī.

Latvijas vēstniecība Spānijas Karalistē tika atklāta 1994. gadā,  savukārt 2004. gada sākumā tika atklāta Spānijas Karalistes vēstniecība Latvijā.  


INFORMĀCIJAS AVOTI

Datubāze ar informāciju par divpusējiem līgumiem

Saites par Spānijas Karalisti:

Spānijas Karalistes Ārlietu un sadarbības ministrija 

Spānijas Karalistes valdības mājaslapa