Latvijas Republikas un Omānas Sultanāta divpusējās attiecības

23.07.2020. 15:34

 Līdzšinējā divpusējā sadarbība ar Omānu nav bijusi intensīva gan attāluma, gan tradicionālo saišu trūkuma dēļ. Sadarbība norit galvenokārt Eiropas Savienības-Līča Sadarbības padomes (Gulf Cooperation Council, GCC) un starptautisko organizāciju, tostarp ANO, ietvaros.

Memorands par politisko konsultāciju mehānismu starp Latvijas un Omānas Ārlietu ministriju tika parakstīts 2017. gada 18. septembrī Ņujorkā.

 

 

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Omānas Sultanātu nodibinātas 1993. gada 5. februārīPirmais Omānas vēstnieks Latvijā ir Abdulazīzs Binabdullāhs Binzāhirs Alhīnāī (Abdulaziz bin Abdullah bin Zahir Al Hinai), kura akreditācija notika 2015. gada 21. aprīlī. Vēstnieka rezidences vieta ir Londona, Apvienotā Karaliste.

 

 

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES

Omānas amatpersonu vizītes Latvijā

2015. gada 20.-21. aprīlī

Pirmā Omānas vēstnieka Abdulazīza Binabdullāha Binzāhira Alhīnāī (Abdulaziz bin Abdullah bin Zahir Al Hinai) akreditācijas vizīte Rīgā, kad viņš tikās ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāju, ģenerālinspektoru Induli Bērziņu, Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas Prezidija pārstāvi Andreju Klementjevu un Ārlietu ministrijas Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamenta direktoru Mārtiņu Kreitusu.

2013. gada jūlijā Jahtu regates "The Tall Ships Races" laikā Rīgā viesojās Omānas vēstniecības Londonā diplomāts. Regatē piedalījās Omānas Karalisko Jūras spēku mācību kuģis "Shabab Oman".

Citi nozīmīgi pasākumi

2013. gada 8. un 10. maijā pēc Muskatas Karaliskās operas ielūguma Latvijas Nacionālā opera (LNO) devās uz Omānu, lai izrādītu Riharda Vāgnera operu „Klīstošais holandietis” Andreja Žagara režijā.

 

 

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kura darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

-        Preču tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Omānu

-        Pakalpojumu tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Omānu

-        Tiešās investīcijas

-        Tūrisms

 

 

INFORMĀCIJAS AVOTI

Noderīgas saites:

Omānas Sultanāta Ārlietu ministrija

Omānas Sultanāta vēstniecība Londonā (sociālo tīklu konts)

Informācija par valsti