Nozīmīgāko amatpersonu vizīšu arhīvs

25.03.2015. 13:50

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2013. GADĀ

28. oktobris - 1. novembris

Aizsardzības ministra Arta Pabrika darba vizīte ASV
7. – 11. oktobris Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas darba vizīte ASV
18. - 20. septembris ASV Valsts departamenta īpašā sūtņa holokausta jautājumos Duglass Deividsona (Douglass Deividson) vizīte Latvijā
29. - 30. augusts Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte ASV. 2013.gada 30.augustā pēc ASV puses uzaicinājuma Valsts prezidents kopā ar Igaunijas prezidentu Henriku Ilvesu un Lietuvas prezidenti Daļu Gribauskaiti kopīgi tikās ar ASV prezidentu Baraku Obamu un viceprezidentu Džozefu Baidenu
3. - 8. jūlijs ASV Valsts departamenta īpašā sūtņa holokausta jautājumos Duglass Deividsona (Douglass Deividson) vizīte Latvijā

 

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2012. GADĀ

12. - 14. novembris Valsts sekretāra Andra Teikmaņa vizīte ASV
10. - 15. jūlijs kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes vizīte Milvokos un Sinsinati saistībā ar dziesmu svētkiem un starptautiskajām koru spēlēm
1. - 3. jūlijs ASV uzņēmēju delegācijas (US Business Mission) vizīte Latvijā
28. jūnijs - 1. jūlijs

ASV Kongresa delegācijas vizīte Latvijā, ko vadīja Kongresa Ārlietu komitejas Eiropas un Eirāzijas apakškomitejas priekšsēdētājs Dans Bārtons (Dan Burton)

28. jūnijs ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones vizīte Latvijā
13. - 18. jūnijs

veselības ministres Ingrīdas Circenes vizīte Vašingtonā

19. - 21. maijs Valsts prezidenta Andra Bērziņa, ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, aizsardzības ministra Arta Pabrika dalība NATO samitā Čikāgā
7. - 14. maijs ekonomikas ministra Daniela Pavļuta vizīte Vašingtonā un Bostonā
16. - 20. aprīlis

satiksmes ministra Aivja Roņa vizīte Vašingtonā un Čikāgā

14. februāris

ASV Federālās Izmeklēšanas biroja (FIB) direktora Roberta Millera vizīte Latvijā

8. februāris ASV Valsts departamenta Īpašā sūtņa Eirāzijas enerģētikas jautājumos Ričarda Morningstara (Richard Morningstar) vizīte Latvijā

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2011. GADĀ

12. - 13. decembris

vizītē Latvijā uzturējās ASV valsts sekretāres palīga vietniece Marija Jovanoviča (Marie Yovanovitch).

7. - 8. decembris

Briselē notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones divpusējā tikšanās.

16. - 19. novembris

divu dienu vizītē Latvijā uzturējās Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais (Gregory J. Vadnais).

1. jūlijs

Viļņā Demokrātiju kopienas samita ietvaros ārlietu ministrs Ģirts Kristovskis kopīgi ar pārējo Baltijas valstu ārlietu ministriem tikās ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni.

13. - 22.jūlijs

Ministru prezidenta V.Dombrovska un uzņēmēju vizīte ASV. Tās ietvaros notika tikšanās ar ASV Finanšu sekretāru Timu Geitneru, Kongresa locekļiem, kā arī augsti stāvošiem pārstāvjiem ASV Tirdzniecības un Enerģētikas departamenta, tikšanās ar vadošo ASV korporāciju un uzņēmumu vadību ASV Rietumu krastā, Teksasā, Vašingtonā un Ņujorkā.

28. maijs

Varšavā ASV un Centrāleiropas līderu samita ietvaros notika Valsts prezidenta Valda Zatlera un ASV prezidenta Baraka Obamas divpusējā tikšanās.

20. aprīlis

Latviju apmeklē ASV senatori John Kyl (R-AZ), Jeff Sessions (R-AL), Mike Crapo (R-ID), Ron Johnson (R-WI), kuri tikās ar Valsts prezidentu V.Zatleru, Saeimas priekšsēdētāju S.Āboltiņu un aizsardzības ministru A.Pabriku.

27. marts - 5. aprīlis

Valsts prezidenta Valda Zatlera darba vizīte ASV (Vašingtona, Detroita, Čikāga), kuras laikā notika tikšanās ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, Kongresa spīkeru Džonu Bēneru, kā arī vairākiem senatoriem un kongresmeņiem. 

4. marts

Latviju apmeklēja ASV Valsts departamenta īpašā pārstāve ekonomiskajos jautājumos Lorēna Haritone (Lorraine Hariton), notika tikšanās ar Ārlietu ministrijas amatpersonām, LIAA direktoru Andri Ozolu un ASV Tirdzniecības Kameras Latvijā pārstāvjiem.

19. - 23. februāris

Ārlietu ministra Ģ.V.Kristovska darba vizīte Vašingtonā. Vizītes ietvaros notika tikšanās ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni, īpašo sūtni enerģētikas jautājumos Ričardu Mornigstāru un ASV Aizsardzības Loģistikas aģentūras (DLA) direktoru viceadmirāli Alenu Tompsonu. Ārlietu ministrs tikās ar ASV latviešu kopienas līderiem, kā arī apmeklēja Holokausta un Komunisma muzejus.

8. februāris

vizītē Latvijā uzturējās ASV Valsts departamenta valsts sekretāra palīdzes bruņojuma kontroles jautājumos Rozas Gatmolleres (Rose Gottemoeller), notika tikšanās ar Ārlietu ministrijas un Aizsardzības augstākajām amatpersonām, lai apspriestu drošības politikas aktuālos jautājumus.

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2010. GADĀ

15. - 16. novembris

ASV Valsts kases sekretāra vietnieka Nīla Volina (Neal Wolin, Deputy Secretary of the Treasury) vizīte Latvijā. Vizītes laikā Saeimā notika tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu un Saeimas frakciju vadītājiem. Vizītes ietvaros N.Volinam bija tikšanās arī ar Ministru prezidentu, Latvijas Bankas prezidentu un Finanšu ministrijas valsts sekretāru.

6. - 7. oktobris

ASV Jūras spēku sekretāra Reja Mabusa (US Secretary of Navy Mr. Ray Mabus) vizīte Latvijā

23. septembris

Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) atklāšanas ceremonija Ņujorkā, kurā piedalījās Baltijas valstu ārlietu ministri un ASV Valsts sekretāres vietnieks Džeims Šteinbergs (James Steinberg).

12. - 16. jūnijs

Ministru prezidenta Valda Dombrovska vizīte ASV, kuras laikā notika tikšanās ar viceprezidentu Džo Baidenu (Jo Biden), valsts sekretāri Hilariju Klintoni (Hillary Clinton), aizsardzības sekretāra vietnieku Viljamu Linu (William J. Lynn), finanšu ministru Timoteju Gaitneru, ASV prezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos Džeimsu Džounsu (James Jones)

29. maijs - 2. jūnijs

ASV aizsardzības sekretāra vietnieka Aleksandrs Veršbova (Alexander Wershbow) dalība NATO Parlamentārajā Asamblejā Rīgā

29. maijs - 2. jūnijs

ASV kongresmeņa, NATO parlamentāro asamblejas prezidenta Džona Tanera (John Tanner) dalība NATO Parlamentārajā Asamblejā Rīgā

27. maijs

Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes un NB8 valstu parlamentu spīkeru tikšanās ar Kongresa spīkeri Nensiju Pelosi (Nancy Pelosi) Vašingtonā

6. - 7. maijs

ASV īpašā sūtņa enerģētikas jautājumos Ričarda Mornigstara (Richard Morningstar) vizīte Latvijā

8. aprīlis

Valsts prezidenta Valda Zatlera un Centrāleiropas valstu līderu tikšanās ar ASV prezidentu Baraku Obamu Prāgā

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2009. GADĀ

8. novembris Valsts prezidents Valdis Zatlers tiekas ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni
5. novembris Vašingtonā e-PINE sanāksmē piedalās Ārlietu ministrijas politiskais direktors Pēteris Ustubs
30. septembris - 6. oktobris Aizsardzības ministra Imanta Lieģa vizīte ASV. Tās ietvaros 2.oktobrī notika ministra tikšanās ar ASV aizsardzības sekretāru Robertu Geitsu.

14. – 19. maijs

Valsts prezidenta Valda Zatlera darba vizīte Vašingtonā un Sietlā, ASV

12. – 13. maijs

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andra Teikmaņa politiskās konsultācijas Vašingtonā, ASV

21. – 23. aprīlis

Ārlietu ministrijas politiskā direktora Pētera Ustuba vizīte ASV, dalība ASV Vācijas Māršala fonda rīkotajā Viļņas septiņnieka (V-7) valstu politisko direktoru konferencē "Piecu gadu dalība NATO. Cerības, realitāte un nākotne".

23. – 27. aprīlis

LR finanšu ministra Einara Repšes, Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča, LR Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņa Bičevska, valsts sekretāra vietniece Eiropas lietu jautājumos Inta Vasaraudze un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārstāvju vizīte ASV.

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2008. GADĀ

29. oktobris

ASV Tēvzemes drošības ministra Maikla Čertofa vizīte Rīgā, lai tiktos ar valsts augstākajām amatpersonām un paziņotu par Latvijas dalību ASV bezvīzu programmā. Foto

12. – 17. oktobris

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Edgara Zalāna un parlamentārā sekretāra Māra Krastiņa darba vizīte Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos 52. Starptautiskajā mājokļu un plānošanas federācijas organizētajā pasaules kongresā.

10. - 13. oktobris

Ekonomikas ministra Kaspara Gerharda darba vizīte Amerikas Savienotajās valstīs, lai piedalītos Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas rīkotajā sanāksmē.

9. – 15. oktobris

Finanšu ministra Ata Slaktera darba vizīte Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas rīkotajā sanāksmē.

8. – 10. oktobris

LR ārlietu ministra Māra Riekstiņa vizīte ASV. Vizītes laikā ministrs tikās ar ASV valsts sekretāri Kondolīzu Raisu, ASV Demokrātu un Republikāņu partiju jauno prezidenta amata kandidātu ārpolitiskajiem padomniekiem, Vācijas Māršala fonda ASV prezidentu Kregu Kenediju un piedalījās Vašingtonas Universitātes Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra rīkotajā apaļā galda diskusijā par Krievijas un Rietumvalstu attiecību izvērtējumu un perspektīvu.

20. – 28. septembris

Valsts prezidenta Valda Zatlera un ārlietu ministra Māra Riekstiņa darba vizīte ASV, lai piedalītos ANO Ģenerālās asamblejas 63. sesijā.
19. – 20. septembris

Izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes darba vizīte ASV.

5. – 7. septembris

ASV Masačūsetsas štata Senāta senatora Marka Pačeko (Marc R.Pacheco) un viņa vadītās delegācijas vizīte Latvijā.

1. - 3. jūnijs

LR Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes un LR Saeimas sadarbības grupas vadītājas ar ASV Kongresu Vairas Paegles vizīte ASV.

22. - 25. aprīlis

Latvijas Prezidenta Valda Zatlera darba vizīte ASV. Savas vizītes ietvaros Valdis Zatlers Vašingtonā tikās ar ASV prezidentu Džordžu Bušu, ASV viceprezidentu Diku Čeiniju, ASV aizsardzības ministru Robertu Geitsu, kā arī ASV kongresa ārlietu komisijas pārstāvjiem.

12. marts

ASV Tēvzemes drošības ministra Maikla Čertofa vizīte Rīgā. Saprašanās memoranda par bezvīzām parakstīšana.

6. - 10. marts

Bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika darba vizīte ASV.

4. - 6. marts

ASV Valsts departamenta Sekretāra palīga vietnieka demokrātijas un cilvēktiesību jautājumos Džefrija Krilas vizīte Rīga.

3. - 6. marts

Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra Normana Penkes politiskās konsultācijas Vašingtonā. Paralēli notika arī Ekonomikas ministra K.Gerharda un Veselības ministra R.Vējoņa vizīte ASV un dalība starptautiskajā atjaunojamās enerģētikas konferencē. Tika nodots arī Latvijas ziedojums Globāla virtuālā komunisma upuru piemiņas muzeja veidotājiem.

27. janvāris - 1. februāris

Darba vizītē ASV atradās Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Ziedonis Rubezis ar ekspertu delegāciju (PMLP, Robežsardze, Prokuratūra, LM). Vizītes mērķis bija runāt par Latvijas veikumu cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā.

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2007. GADĀ 

30. oktobris – 1. novembris

Ministru prezidenta Aigara Kalvīša un iekšlietu ministra Ivara Godmaņa vizīte Vašingtonā.

24. – 26. oktobris

ASV Valsts Sekretāres Kondolīzas Raisas palīga Eiropas un Eirāzijas lietās Daniela Frīda vizīte Rīgā un dalība e-Pine politisko direktoru sanāksmē.

23. – 28. septembris

Prezidenta Valda Zatlera un Arlietu ministra Arta Pabrika dalība ANO ģenerālās Asamblejas 62. sesijas atklāšanā.

24. septembris

ASV Starptautiskās attīstības aģentūras Ekonomiskās attīstības biroja direktores Maurenas Duganas vizīte Rīgā.

3. - 9. jūlijs

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskara Kastēna darba vizīte ASV. Ministrs piedalījās 12. Latviešu dziesmu svētkos Inadianapolē. Pēc dziesmu svētkiem ministram bija īsa vizīte arī Vašingtonā.

30. jūnijs - 3. jūlijs

ASV Augstākās tiesas tiesnesša Semuēla Alito vizīte Rīgā un dalība tieslietu konferencē.

12. - 14. jūnijs

Ārlietu ministra Arta Pabrika un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Ērika Zundas vizīte ASV. Vizītes ietvaros notika tikšanās ar ASV Valsts sekretāri Kondolīzu Raisu, dalība Komunisma upuru piemiņas memoriāla atklāšanā un svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā, kā arī pētniecības institūta Heritage Foundation ("Mantojuma fonds") rīkotajā konferencē par ASV - Baltijas valstu attiecībām, atzīmējot draudzību 85 gadu garumā ("US - Baltic Relations: Celebrating 85 years of Firendship").

10. - 11. maijs

ASV Valsts departamenta valsts sekretāra palīga vietnieka Deivida Krāmera (David Kramer) darba vizīte Rīgā. Vizītes ietvaros notika tikšanās ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Normanu Penki.

1. - 6. maijs

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas darba vizīte ASV. Vizītes ietvaros notika prezidentes tikšanās ar ASV viceprezidentu Ričardu Čeiniju Baltajā namā Vašingtonā, kā arī ar ASV Valsts sekretāra vietnieku Džonu Negroponti Valsts prezidente piedalījās Latvijas Republikas un ASV diplomātisko attiecību 85. gadskārtai veltītās svinībās un Latvijas Valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā.

Notika arī tikšanās ar Kentuki štata gubernatoru Frankfortes pilsētā, Kentuki štatā un tikšanās ar Luisvilas pilsētas un Kentuki štata vadības un uzņēmējdarbības pārstāvjiem, Kentukī Mākslas un amatniecības muzeja pārstāvjiem un vietējo latviešu kopienu. Vēl arī notika Valsts prezidentes piedalīšanās Amerikas ebreju komitejas 101. gadskārtas svinībās un tikšanās ar Atlantijas Padomes pārstāvjiem.

12. - 18. aprīlis

Izglītības un zinātnes ministres Baibas Rivžas darba vizīte ASV

11. - 17. aprīlis

Finanšu ministra Oskara Spurdziņa darba vizīte ASV un dalība 2007.gada Starptautiskā Valūtas fonda / Pasaules Bankas pavasara sanāksmē Vašingtonā.

27. marts

ASV Tēvzemes drošības departamenta Valsts sekretāra asistenta vietnieka Natana Seilsa (Nathan Sales) vizīte Rīgā.

8. - 9. marts

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Normana Penkes politiskās konsultācijas Vašingtonā.

1. - 8. marts

Kultūras ministres Helēnas Demakovas darba vizīte ASV.

28. februāris

ASV Valsts departamenta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu biroja direktora vietnieka Kīta Andertona (Keith Anderton) vizīte Rīgā.

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2006. GADĀ

28. - 29. novembris

ASV Prezidenta Džordža Volkera Buša un Valsts sekretāres Kondolīzas Raisas vizīte Rīgā NATO sammita ietvaros. Paralēli samita programmai 28. novembrī notika divpusējā tikšanās ar Prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu. 28. novembrī Džordž Buss arī uzstājās ar runu Latvijas Universitātē

27. - 28. novembris

ASV Senāta Ārlietu Komitejas vadītājs Senators Ričards Lugars 27.novembrī tikās ar ārlietu ministru Arti Pabriku un premjeru Aigaru Kalvīti, kā arī piedalījās diskusijā ar Aizsardzības ministru Ati Slakteri, Gruzijas Parlamenta spīkeri Nino Burdžinadzi un parlamentāriešiem Vairu Paegli un Andri Bērziņu.

19. - 21. oktobris

ASV Valsts departamenta Eiropas un Eirāzijas lietu biroja, ASV attīstības sadarbības palīdzības Eiropai un Eirāzijai koordinatora Tomasa Adamsa vizīte Rīgā

10. - 13. oktobris

Vizītē Rīgā ieradās ASV Darba lietu ministre Elaina Čao (EČ) un tikās ar Prezidenti V. Vīķi-Freibergu, Saeimas priekšsēdētāju I. Ūdri, Premjeru A. Kalvīti, pusdienoja kopā ar aizsardzības ministru A.Slakteri, ekonomikas ministru A.Štokenbergu, kultūras ministri H.Demakovu.

26. - 29. septembris

Ekonomikas ministra A.Štokenberga (AŠ) darba vizīte Vašingtonā, Detroitā un Ņujorkā, kuras ietvaros ministrs Vašingtonā tikās ar ASV Valsts departamenta, Komercdepartamenta un Tirdzniecības pārstāvja (USTR) biroja pārstāvjiem. Š.g. 28.septembrī ministrs atklāja LIAA pārstāvniecības ASV jaunās telpas. No Latvijas puses vizītē piedalījās: G.Ābele (EM), O.Balodis (EM), A.Ozols (LIAA), I.Liepiņa (LR vēstniecība) un U.Salenieks (LIAA).

16. - 22. septembris

Ārlietu ministrs Artis Pabriks uzturējās ASV, Ņujorkā, lai piedalītos ANO Ģenerālās asamblejas 61.sesijas atklāšanā. Tās ietvaros Artis Pabriks piedalījās ES ārlietu ministru sanāksmē, NATO ārlietu ministru sanāksmē, ES un Krievijas ārlietu ministru sanāksmē, kā arī ES un ASV ārlietu ministru sanāksmē, kā arī tikās ar Amerikas ebreju kopienu. Notika arī Baltijas valstu un Višegradas valstu ārlietu ministru tikšanās, lai apspriestu jautājumus, kas saistīti ar vīzu režīma atcelšanu ar ASV.

18. - 19. septembris

Valsts prezidentes Vairas vīķes piedalīšanās Apvienoto Nāciju Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā, kur 19. septembrī prezidente uzstājās ar runu, kā arī piedalījās ASV prezidenta un L.Bušas kundzes rīkotā pieņemšanā valstu delegāciju vadītājiem.

22. jūlijs - 2. augusts

LR Aizsardzības ministra Ata Slaktera vizīte ASV. Vizītes ietvaros A.Slakteris tikās ar ASV Aizsardzības ministru D. Ramsfeldu, ASV Prezidenta Nacionālās drošības padomnieka vietnieku Dž Krauču un ASV Valsts sekretāra palīgu Eirāzijas lietās D.Frīdu, kā arī tikās ar latviešu sabiedrības pārstāvjiem latviešu sabiedrības centrā Rokvilē, lai informētu par valsts aizssardzības politikas aktualitātēm.

31. maijs - 8. jūnijs

Valsts prezidentes Vairas Vīķes - Freibergas darba vizīte ASV. Vizītes ietvaros Vašingtonā notika prezidentes tikšanās ar ASV presidentu Džordžu Bušu, viceprezidentu Ričardu Čeiniju, Kongresa spīkeru Denisu Hastertu, ASV Valsts sekretāri Kodolīzu Raisu un Kongresa vairākuma līderi Senatoru Viljamu Firstu. 7. jūnija LR prezidente uzstajās ar runu ASV Kongresā. Vēl vizītes laikā Vīķe - Freiberga Losandželosā piedalījās Sasniegumu akadēmijas ikgadējās konferencē, tikās ar latviešu kopienu Losandželosas Latviešu centrā, piedalījās 7. Pītera Vaica Žurnālistikas balvas pasniegšanas ceremonijā Maršala fondā, Vašingtonā, kā arī tikas ar uzņēmējiem.

6. - 7. marts

Š.g. 6. un 7.martā Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle piedalījās Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) Ārlietu komisiju vadītāju regulārajā sanāksmē, kura notika ASV, Vašingtonā D.C.

27. februāris - 10. marts

Valsts prezidentes Vairas Vīķes - Freibergas darba vizīte ASV. Vizītes ietvaros notika prezidentes tikšanās ar ASV viceprezidentu Ričardu Čeiniju, Kongresa spīkeru Denisu Hastertu, aizsardzības sekretāru Donaldu Ramsfeldu, ārpolitikas ekspertu Zbigņevu Bržezinski un bijušo ASV Valsts sekretāri Madlēnu Olbraitu un ANO ģenerālsekretāru Kofi Annanu. Vizītes laikā tika atklātas Latvijas vēstniecības Vašingtonā jaunās telpas un notika Latvijas valsts apbalvojumu piešķiršana. Valsts prezidente uzstājās ar runu Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra (CSIS) forumā un Ārlietu padomē Filadelfijā, piedalījās darba pusdienas ar CSIS, Aspena Institūta un Pasaules sieviešu līderu pārstāvjiem, kā arī pabija ASV-Baltijas fonda pasākumā. Vīķe - Freiberga tikās ar latviešu kopienu pārstāvjiem Vašingtonā un Bostonā. Notika tikšanās ar ārpolitikas ekspertiem, ko organizēja Ārpolitikas padome un Pasaules sieviešu līderu padome. Prezidente apmeklēja Kolumbijas, kā arī Hārvardas universitāti, kur piedalījās lekcijā ar studentiem Hārvardas Biznesa skolā un tikās ar profesoru Maiklu Porteru un sniedza intervijas "The Washington Post" un Fox News TV.

28. februāris - 5. marts

LR ekonomikas ministra A.K.Kariņa darba vizīte Vašingtonā, ASV, kuras ietvaros ministrs tikās ar ASV Valsts departamenta, Komercdepartamenta, Enerģijas departamenta un Tirdzniecības pārstāvja (USTR) biroja pārstāvjiem un uzrunāja LR Goda Konsulus. Ekonomikas ministrs uzrunāja arī ASV banku sektora pārstāvjus seminārā "Latvia and the United States: Strengthening Financial Sector cooperation", pasniedza US -Baltic Foundation gada balvu firmai Jeld - Wen Inc, kā arī sniedza interviju Washington Times. Š.g. 1.martā ministrs atklāja LIAA pārstāvniecību ASV, Vašingtonā.

22. - 24. februāris

ASV Kongresa zemkopības komisijas priekšsēdētāja Boba Gudleta vadītās kongresmeņu delegācijas vizīte Rīgā. Delegācijas sastāvā bija kongresmeņi Bobs Gudlets, Kolins Pītersons, Maikls Makintairs un Kenijs Mārčants. Vizītes ietvaros kongresmeņi tikās ar Valsts prezidenti, Ministri prezidentu, lauksaimniecības un ekonomikas ministriem un Saeimas pārstāvjiem.

31. janvāris - 3. febuāris

Satiksmes ministra Aināra Šlesera vizīte Vašingtonā. Vizītes ietvaros A.Šlesers tikās ar ASV Valsts departamenta Ekonomisko un komerclietu biroja Speciālo pārstāvi F.Frank Mermoud, Transporta departamenta Sekretāra vietnieku Jeffrey Shane, ASV Tirdzniecības un attīstības aģentūras reģionālo direktoru Daniel Stein, kā arī apmeklēja Baltimoras ostu un tikās ar ostas administrāciju. A.Šlesera uzturēšanās mērķis ASV bija dalība National Breakfast Pray.

31. janvāris - 1. februāris

ASV Valsts sekretāres palīdzes konsulārajos jautājumos vēstnieces Moras Hartijas darba vizīte Rīgā un dalība piektajā Latvijas - ASV konsulārās darba grupas sanāksmē.

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2005. GADĀ

31. oktobris - 1. novembris

LR Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Normana Penkes vizīte Vašingtonā, ASV

11. - 14. oktobris

ASV Kongresmeņa Džona Šimkusa vizīte Latvijā.Vizītes ietvaros 12. oktobrī Šimkus tikās ar Saeima priekšsēdētāju Ingrīdu Ūdri, Ārlietu komisiju, Aizsardzības un Iekšlietu komisiju, LV-ASV starpparlamentāro sadarbības grupu, Satiksmes ministru Aināru Šleseru, kā arī Ārlietu ministrijas politisko direktoru Ilgvaru Kļavu un valsts sekretāra vietnieku Edgaru Skuju. Dienu vēlāk, kongresmenis teica uzrunu Saeimā, tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi - Freibergu, Aizsardzības ministru Eināru Repši, kā arī apmeklēja Okupācijas muzeju

14. - 23. septembris

Ārlietu ministra Arta Pabrika darba vizīte ASV. Vizītes ietvaros ministrs piedalījās ANO Ģenerālajā asamblejā, notika vairākas divpusējās tikšanās, tostarp ar Kirgizstānas, Maķedonijas un Ēģiptes diplomātiem. 17. septembrī Artis Pabriks piedalījās Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmē, 19. septembrī - ES un Krievijas sarunās , bet 20. septembrī - ES un ASV sarunās. Vizītes laikā ministrs tikās ar Amerikas ebreju komitejas pārstāvjiem, LV un ASV ebreju kopienām, viesojās arī Sanfrancisko, kur apmeklēja Hūvera universitātes arhīvu un runāja par vairāku Latvijai nozīmīgu vēstures dokumentu atdošanu un tikās arī ar uzņēmējiem un ASV dzīvojošiem latviešiem.

12. - 19. septembris

Valsts prezidentes Vairas Vīķes - Freibergas darba vizīte ASV, Apvienoto Nāciju 60. ģenerālajā asamblejā. Vizītes ietvaros notika ANO prezidenta tikšanās ar īpašajiem sūtņiem reformu jautājumos, ANO Ģenerālās asamblejas atklāšana, globālais forums "Inovācijas un investīcijas: zinātnes un tehnoloģijas samērošana Tūkstošgades mērķu sasniegšanā" un apaļā galda diskusijas: Inovācijas un investīcijas - izaicinājumi un risinājumi. 14. septembrī prezidente piedalīijās ASV prezidenta Džordža Buša un Lauras Bušas rīkotajā pieņemšanā valstu un valdību vadītājiem, Augsta līmeņa ANO plenārsēdes atklāšanā, ANO ģenerālsekretāra valstu vadītāju uzrunās, ANO tikšanās par resursiem attīstībai, Kofi Anana rīkotajās darba pusdienas valstu un valdību vadītājiem, apaļā galda diskusijā par ANO Tūkstošgades mērķiem un ANO Plenārsēdē, kurā uzstājās ar runu. 16. septembrī prezidente piedalījās prezidenta B.Klintona Globālo iniciatīvu forumā, kurā aicināti piedalīties esošie un bijušie valstu, biznesa, NVO līderi, lai meklētu risinājumus akūtām globālām problēmām. Slimības dēļ, 17. septembrī prezidente nevarēja ierasties uz ANO Debates atklāšanu un paredzēto runu nolasīja LR ārlietu ministrs Artis Pabriks.

7. - 14. septembris

Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres vizīte ASV. No 7.-9. septembrim I. Ūdre Ņujorkā piedalijās Pasaules parlamentu priekšsēdētāju otrajā konferencē. 12. septembrī I.Ūdre apmekleeja Holokausta muzeju Vašingtonā, apskatīja LR jaunās vēstniecības ēku, tikās ar ASV valsts departamenta sekretāra vietnieku Marku Pekala un projekta par pārejas demokrātijām dibinātāju un prezidentu Brūsu Džeksonu. 13.septembī Saeimas priekšsēdētāja tikās ar Senāta Ārlietu komisijas padomnieku Maiklu Haltzelu, kā arī apmeklēja ASV Kongresu un Balto namu.

30. - 31. augusts

ASV kongresmeņa, EDSO Parlamentu Assamblejas prezidenta Alsī L. Hastinga vizīte Latvijā. Vizītes ietvaros A. Hastings tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Saeimas priekšsēdētāju Ingrīdu Ūdri un ārlietu ministru Arti Pabriku.

7. - 15. augusts

Ministru Prezidenta Aigara Kalvīša darba vizīte ASV. Vizītes laikā Vašingtonā 8. un 9. augustā Ministru prezidents tikās ar ASV Finanšu sekretāru Džonu V. Snovu (John W. Snow), Darba lietu sekretāri Elainu L. Čao (Elaine L. Chao), Tirdzniecības sekretāru Karlosu Gutjerresu (Carlos M. Gutierrez), Valsts sekretāres vietnieku Robertu B. Zeliku (Robert B. Zoellick), Tēvzemes drošības sekretāru Maiklu Čertofu (Michael Chertoff). No 10. līdz 15. augustam Ministru prezidents tikās ar Boeing, Microsoft uzņēmumu vadībām, ar Sietlas ostas pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Vašingtonas Universitāti, kurā vienīgajā no Ziemeļamerikas augstskolām ir iespēja akadēmiski apgūt latviešu valodu. Ministru prezidentam bija tikšanās ar Vašingtonā un Sietlā dzīvojošiem tautiešiem.

30. maijs - 4. jūnijs

Valsts prezidentes Vairas Vīķes Freibergas darba vizīte Amerikas Savienotajās Valstīs. Vizītes ietvaros prezidente Ņujorkā tikās ar ANO Ģenerālsekretāru Kofi Annanu, bijušo NATO Eiropas spēku komandieri, ģenerāli Džozefu Ralstonu un piedalījās

44. Starptautiskajā Sasniegumu samitā.

25. maijs - 2. jūnijs

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās Ainara Latkovska vizīte Amerikas Savienotajās Valstīs.

28.- 30. maijs

ASV Kongresa delegācijas vizīte Latvijā senatora Mitča Makkonela (Mitch McConnell) vadībā. Delegācijas sastāvā ietilpa arī senatori Maiks Krapo (Mike Crapo) un Džims Demints (Jim DeMint). Vizītes laikā ASV senatoru delegācija tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Saeimas priekšēdētāju Ingrīdu Ūdri, Saeimas deputātiem, ārlietu ministru Arti Pabriku, aizsardzības ministru Einaru Repši, ekonomikas ministru Krišjāni Kariņu un citām valsts un nevalstiskā sektora amatpersonām. Tikšanās laikā tika pārrunāti Latvijas un ASV divpusējās sadarbības jautājumi, kā arī abu valstu kopīgās intereses demokrātijas stiprināšanai reģionā.

6. - 7. maijs

ASV prezidenta Dž.Buša vizīte Latvijā.

20. - 26. aprīlis

Vides ministra Raimonda Vējoņa darba vizīte ASV, kuras ietvaros ministrs piedalījās ANO Ilgtspējīgās attīstības komisijas 13. sesijas ministru konferencē Ņujorkā, ASV un tikās ar ASV Enerģijas departamenta sekretāru Sam.Bodman, lai parakstītu Vides ministrijas un ASV Enerģijas departamenta "Vienošanos par sadarbību kodolmateriālu un kodoltehnoloģiju izplatīšanas novēršanas jomā".

4. – 5. aprīlis

Valsts prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas vizīte ASV.

Vizītes ietvaros prezidente uzstājās ar runu "The European Union of 25 and Beyond"- Eiropas Savienības studiju centrā Ņujorkas Pilsētas universitātē, piedalījās žurnāla Forbes paneļdikusijā "The political leaders: power to change the course of history" un saņēma Forbes izdevuma balvu par izciliem sasniegumiem valsts vadīšanā. Vizītes noslēgumā prezidente tikās ar ASV Ārlietu padomes vadītāju Džordžu Švābu un ASV laikraksta "The New York Times" vadību.

3. aprīlis

ASV Valsts sekretāres vietnieka Roberta Zelika Robert B. Zoellick darba vizīte Latvijā. Vizītes ietvaros R.Zeliks tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti un ārlietu ministru Arti Pabriku.

3. - 5. marts

Ekonomikas ministra Krišjāņa Kariņa darba vizīte Vašingtonā, ASV ar mērķi veicināt divpusējo sadarbību starp Latvijas un ASV uzņēmējiem. Vizītes ietvaros ministrs 4. martā apmeklēja ASV Eiropas Institūtu, tikās ar Amerikas Latviešu Apvienības vadību, kā arī piedalījās biznesa konferencē "Bringing Baltic Government Leaders and Opportunities to U.S. Business", kur tikās ar vairāk kā 100 ASV uzņēmumu vadītājiem, lai informētu par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā un par potenciālām sadarbības iespējām. Konferencē piedalījās arī Igaunijas, Lietuvas Ekonomikas ministriju un investīciju un attīstību aģentūru pārstāvji. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru pārstāvēja tās direktors Andris Ozols.

2. - 3. marts

ASV vēstnieka Eiropas Savienībā Rokvela Entonija Šnābela Rockwell Anthony Schnabel darba vizīte Latvijā. Vizītes ietvaros vēstnieks tikās ar ārlietu ministru Arti Pabriku un ekonomikas ministru Krišjāni Kariņu, uzstājās ar runu Rīgas Biznesa augstskolā un tikās ar Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā pārstāvjiem.

5. - 12. februāris

Iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona, Valsts policijas priekšnieka Jāņa Zaščerinska, Drošības policijas priekšnieka Jāņa Reinika, Iekšlietu ministrijas Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta direktores Ilzes Pētersones un Valsts policijas Galvenās Administratīvās pārvaldes Starptautisko lietu biroja priekšnieka Gata Švika darba vizīte Amerikas Savienotajās Valstīs. Vizītes laikā Latvijas amatpersonas tikās ar ASV Valsts Departamenta, Tēvzemes drošības departamenta un Aizsardzības departamenta amatpersonām.

30. janvāris LR Saeimas sekretāra Jāņa Šmita darba vizīte ASV
   

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2004.GADĀ

26. - 28. janvāris

bijušās ASV Valsts sekretāres Madlēnas Olbraitas (Madelaine Albright) vizīte Latvijā.Vizītes laikā Madlēna Olbraita tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, ministru prezidentu Einaru Repši, ārlietu ministri Sandru Kalnieti, veselības ministri Ingrīdu Circeni. Madelēnai Olbraitai tika pasniegts Latvijas Universitātes Goda doktora grāds.

6. februāris

ASV Kongresa delegācijas vizīte Latvijā senatora Džona Makeina (John McCain) vadībā, lai piedalītos starptautiskā konferencē "Demokrātijas nākotne aiz Baltijas robežām". Delegācijas sastāvā bija senatori Čaks Heigels (Chuck Hagel), Džons Kails (Jon Kyl), Lindsijs Grēms (Lindsey Graham), Kei Beilija Hatčinsone (Kay Bailey Hutchinson), Pārstāvju palātas locekļi Džeina Hārmane (Jane Harman), Ellena Tošere (Ellen Tauscher) un Džims Kolbe (Jim Kolbe). Vizītes laikā delegācija tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Saeimas priekšsēdētāju Ingrīdu Ūdri, Baltijas valstu ārlietu ministriem, Baltkrievijas demokrātisko spēku pārstāvjiem un Ukrainas parlamentāriešiem.

13. - 18. marts

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vizīte ASV. Vizītes ietvaros prezidente tikās ar Floridas gubernatoru Džonu Elisu Bušu (John Ellis "Jeb" Bush), bijušo ASV Valsts sekretāru, diplomātu Henriju Kisindžeru (Dr. Henry Kissinger), ASV nacionālās komisijas (National Committee on American Foreign Policy) vadītāju Džordžu Švābu (Dr. George D.Schwab), Dienvidkarolīnas un Floridas uzņēmējiem un sabiedriskajiem darbiniekiem. Vizītes laikā prezidente apmeklēja ASV Centrālo pavēlniecību ("US CENTCOM") Tampā, Floridā un piedalījās uzņēmēju konferencē "International Grocers Association Global Summit Plenary".

27. - 31. marts

Latvijas Republikas Ministru prezidenta Induļa Emša darba vizīte Vašingtonā, ASV, par godu NATO pievienošanās instrumentu iesniegšanai Valsts departamentā. Vizītes laikā Ministru prezidentam notika tikšanās ar ASV prezidentu Džordžu Bušu un Valsts sekretāru Kolinu Pauelu.

31. marts - 2. aprīlis

Latvijas Republikas Iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona darba vizīte ASV.

25. - 28. maijs

ASV kongresmeņa, Starptautisko attiecību komitejas locekļa Toma Lantosa (Tom Lantos) darba vizīte Latvijā. Vizītes laikā T.Lantoss tikās ar LR Ārlietu ministru Rihardu Pīku, LR Saeimas prekšsēdētāju Ingrīdu Ūdri, LR Ministru prezidentu Induli Emsi un LR Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku Andri Teikmani.

24. - 26. maijs

LR Prezidentes Vairas Vīķes Freibergas darba vizīte Hjūstonā, Amerikas Savienotās valstīs. Vizītes laikā prezidente tikās ar Hjūstonas pilsētas uzņēmējiem, tikās ar ASV senatoru Džonu Korninu, ar Hjūstonas ostas vadību, ASV Kongresa vairākuma līderi Tomu Dilireju, Hjūstonas pilsētas domes amatpersonām, apmeklēja Dž.Beikera institūtu, kā arī tikās ar Hjūstonas latviešu kopienas pārstāvjiem.

28. maijs - 2. jūnijs

LR Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres darba vizīte ASV. Vizītes laikā I.Ūdre tikās ar ANO ģenerālsekretāra vietnieci Luīzi Frešeti, kā arī ar ANO Ekonomikas un sociālo lietu departamenta vadību un ASV dzīvojošo latviešiem. Vizīte notiek pēc Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentu priekšsēdētāju iniciatīvas, lai veicinātu parlamentāro sadarbību starp ASV Kongresu un Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentiem.

18. - 19. augusts

ASV Kongresa delegācijas kongresmeņa Džona Dankana (John Duncan) vadībā iepazīšanās vizīte Latvijā, kuras laikā tika pārrunāti Latvijas un Amerikas Savienoto valstu sadarbības jautājumi un starptautiskās aktualitātes. Delegācijas sastāvēja no: Džerijs Kastello (Jerry Costello), Salamons Ortizs (Solomon Ortiz), Klifs Stīrns (Cliff Stearns), Edī Bernise Džonsone (Eddie Bernice Johnson), Džons Misa (John Mica), Maikls Kapuano (Michael Capuano) un Henrijs Brauns (Henry Brown). Džons Dankans ir ASV Kongresa Ūdens resursu un vides apakškomisijas valdes priekšsēdētājs. Vizītes laikā delegācijas tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, viesojās LR Saeimā, kur tikās ar LR Saeimas priekšsēdētājas biedru Andri Ārgali un LR Saeimas deputātiem, kā arī tikās ar Ministru prezidentu Induli Emsi.

20. - 21. augusts

ASV kongresa delegācijas, senatora Džona Makkeina (John McCain) vadībā, oficiālā darba vizītē Latvijā. Delegācijas sastāvēja no senatoriem; Sūzanas Kolinsas (Susan Collins), Lindseja Grēma (Lindsey Graham) un Džona Sanana (John Sunun).

Vizītes laikā delegācija tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, ārlietu ministru Arti Pabriku un citām amatpersonām. Tikšanās laikā tika pārrunāti Latvijas un ASV sadarbības jautājumi, kā arī abu valstu kopīgās intereses demokrātijas stiprināšanai reģionā.

Vizītes noslēgumā notika ārlietu ministra Arta Pabrika un senatora Džona Makkeina preses konference, kuras laikā tika pārrunāti jautājumi par demokrātijas procesiem Baltkrievijā, kā arī Latvijas un ASV iniciatīvas demokrātisko vērtību stiprināšanai kaimiņvalstī.

10. augusts

LR aizsardzības ministra Ata Slaktera darba vizītē Vašingtonā, ASV, kuras laikā ministrs tikās ar Valsts departamenta Valsts sekretāra vietnieku Ričardu Lī Armitidžu (Richard Armitage), Aizsardzības Sekretāra vietnieku politikas jautājumos Duglasu Feitu (Douglas Feith) un Apvienotā štāba Stratēģiskās plānošanas vadītāja vietas izpildītāju admirāli Viljmaju Salivanu (William Sullivan).

13. - 14. septembris

Amerikas Savienoto Valstu Valsts departamenta Valsts sekretāra vietnieka Ričarda Lī Armitidža (Richard Lee Armitage), ASV Valsts departamenta Eiropas lietu politiskā direktores Hezeras Konlijas (Heather Conley) un Politiski - Militāro lietu politiskās direktores Kāras Bū (Kara Bue) darba vizīte Latvjā.

Vizītes laikā ASV Valsts sekretāra vietnieks un politiskie direktori tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Ministru prezidentu Induli Emsi, LR Saeimas deputātiem un ārlietu ministru Arti Pabriku. Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar starptautisko situāciju pasaulē, cīņu pret terorismu un Latvijas - ASV divpusējo attiecību aktualitātes.

19. - 24. septembris

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas un ārlietu ministra Arta Pabrika darba vizīte Ņujorkā, ASV - ANO Ģenerālās asamblejas ietvaros. Vizītes laikā Valsts prezidente un ārlietu ministrs tikās ar ASV prezidentu Džordžu Bušu, Valsts sekretāru Kolinu Pauelu un Prezidenta padomnieci nacionālās drošības jautājumos Kondolīzu Raisu. Tikšanās laikā puses pārrunāja asamblejas galvenos tematus, drošības situāciju pasaulē un Latvijas divpusējās attiecības ar ASV. Turpinot darba vizīti ASV, Ārlietu ministrs Artis Pabriks tikās arī ar ASV Senāta Ārlietu komitejas vadītāju senatoru Ričardu Lugaru (Richard G.Lugar), ASV kongresmeņiem Alsī Hastingu (Alcee Hasting), Džonu Šimkusu (John Shimkus) un Krisu Smitu (Chris Smith).

15. - 21. oktobris

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās Nila Muižnieka darba vizīte ASV. Vizītes laikā N.Muižnieks tikās ar Amerikas latviešu un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāvjiem. Ministrs Vašingtonā apmeklēja Latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes nama Latviešu muzeju, kā arī uzrunāja Vašingtonas Latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāvjus. Tikās ar ebreju organizāciju "B'Nai B'Rith International" un Amerikas Ebreju komitejas pārstāvjiem.

17. - 18. novembris

Amerikas Savienoto Valstu kultūras mantojuma ārzemēs saglabāšanas komisijas valdes priekšsēdētāja Warren L. Miller darba vizīte Latvijā. Vizītes laikā W.L.Miller tikās ar Kultūras ministrijas valsts sekretāru Danielu Pavļutu un Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku Andri Teikmani, lai pārrunātu vairākus Otrā Pasaules kara holokausta upuru piemiņas projektus. Vizītes laikā tika noturēta arī pirmā Latvijas un ASV divpusējās komisijas darba grupas sēde līguma "Par noteiktu kultūras mantojuma objektu aizsardzību un saglabāšanu" ietvaros.

   

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2003.GADĀ

2. - 5. februāris

ārlietu ministres Sandras Kalnietes vizīte ASV.

15. - 19. februāris

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas darba vizīte ASV, kuras laikā notika tikšanās ar ASV prezidentu Džordžu Bušu, Valsts sekretāru Kolinu Pauelu, politologu Zbigņevu Bržezinski, mākslinieka Marka Rodko meitu Keitu Rodko, kā arī ASV pētniecisko institūtu un nevalstislo organizāciju pārstāvjiem.

6. - 14. marts

aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska darba vizīte ASV.

5. - 9. aprīlis

Latvijas - ASV parlamentu sadarbības grupas priekšsēdētāja Ulda Mārtiņa Klausa un viņa vietnieka Viestura Šiliņa darba vizīte ASV, kuras laikā notika tikšanās ar ASV Senāta pārstāvjiem: senatoriem Ričardu Šelbiju, Pīteru Fidžeraldu, Trentu Lotu, Ričardu Durbinu, Pārstāvju palātas locekli Dagu
Bereiteru, Senāta ārlietu komisijas vecāko padomnieku Maiklu Halcelu; Valsts departamenta Eiropas lietu direktori Hīteru Konliju un Vācu Māršala centra vecāko līdzstrādnieku Ronaldu Asmusu.

15. - 17. aprīlis

ASV Senāta Ārlietu komisijas vecākā ārlietu padomnieka Maikla Halcela (Michael Haltzel) vizīte Latvijā, kuras laikā notika tikšanās ar aizsardzïbas ministru Ģirtu Valdi Kristovski, īpašo uzdevumu ministru sabiedrības integrācijas lietās Nilu Muižnieku, Ministru prezidenta padomnieku korupcijas apkarošanas lietās Jāni Kažociņu, Ārlietu ministrijas Valsts sekretāru Māri Riekstiņu, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Inesi Vaideri, LATO valdes priekšsēdētāju Ojāru Kalniņu, kā arī apmeklēja Ādažu mobilo strēlnieku mācību centru un Baltijas ūdenslīdēju skolu Liepājā.

23. - 24. aprīlis

Vācu Māršala fonda vecākā līdzstradnieka Ronalda Asmusa vizīte Latvijā, kuras laikā notika tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un Ārlietu ministrijas Valsts sekretāru Māri Riekstiņu.

3. - 6.maijs

LR aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska darba vizīte ASV.

7. - 10. maijs

LR ārlietu ministres Sandras Kalnietes vizīte ASV, dalība NATO paplašināšanas protokolu ratifikācijas ASV Senātā pasākumos.

18. maijs

ASV bruņoto spēku komandiera ģenerāļa Myers vizīte Latvijā

28. maijs - 1. jūnijs

ASV kongresmeņa un NATO Parlamentārās asamblejas prezidenta Duglasa Bereutera (Douglas Bereuter) vadītās ASV Pārstāvju palātas delegācijas vizīte Baltijas valstīs

24. - 26. jūlijs

ASV enerģētikas sekretāra vietnieka Kīla Makslarova (Kyle McSlarrow) vizīte Latvijā

26. - 29. augusts

Mičiganas štata ģenerāladjutanta ģenerāļa Tomasa Katlera (Thomas Cutler) vizīte Latvijā.

6. - 15. oktobris

aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska vizīte ASV

7. oktobris

ASV valdības delegācijas vizīte "EU Road Show" Latvijā ASV Valsts departamenta Eiropas un Eirāzijas lietu valsts sekretāra vietnieka Čarlza Rīsa (Charles Ries) vadībā

18. - 19. decembris

ASV vēstnieka NATO Nikolasa Bērnsa (Nicholas Burns) vizīte Latvijā.

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2002. GADĀ

18. - 20. janvāris

ASV senatoru padomnieku darba vizīte Latvijā

29. janvāris - 11. februāris

Valsts Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas darba vizīte ASV: Vašingtona (tikšanās ar ASV Vice-prezidentu Rihardu Čeiniju un Valsts sekretāru Kolinu Pauelu); Hjūstona (tikšanās ar mēru Lī Braunu); Soltleiksitija (tikšanās ar ASV Prezidentu Džordžu Bušu).

7. - 16. marts

Baltijas aizsardzības ministru vizīte ASV. Vizītes laikā Ģ.V. Kristovskis tikās ar ASV NATO komitejas locekļiem, Valsts sekretāra vietnieku Ričardu Ārmitidžu (Richard Armitage), Nacionālās drošības padomnieces vietnieku Stīvenu Hadleju (Steven Hadley) un senatoru Džordžu Voinoviču (George Voinovich). Ministrs piedalījās JBANC/Aspen Institute rīkotajā seminārā un Council for Security and International Studies rīkotajā Open Stateman's Forum, kā arī intervijās Jane's Defense Weekly un Defense News.

12. - 14. marts

NBS komandiera Raimonda Graubes vizīte ASV, piedalīšanās JBANC/Aspen Institute rīkotajā seminārā un Council for Security and International Studies rīkotajā Open Stateman's Forum, kā arī apaļā galda diskusijā ar NDU militārajiem pētniekiem un Pentagona Joint Staff pārstāvjiem.

4. - 9. maijs

ASV Valsts kontroles dienesta (the US General Accounting Office) ekspertu Beverlija Bendekgi un Kellija Baumgartnera vizīte Latvijā.

11. - 18. maijs

LR aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska vizīte ASV.

15. - 18. jūnijs

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vizīte ASV (Ņujorka un Čikāga).

3. - 5. jūlijs

ASV senatora Trenta Lota (Trent Lott) vadītās delegācijas vizīte Latvijā. Vizītes laikā notika tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Ministru prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas priekšsēdētāju Jāni Straumi. Delegācija piedalījās arī Holokausta atceres pasākumos 4. jūlijā un Rīgas Samita atklāšanā 5. jūlijā.

5. - 6. jūlijs

Rīgas Samits "Tilts uz Prāgu", kurā piedalījās ASV oficiālā delegācija (ASV vēstnieks NATO Nikolass Bērnss (Nicholas Burns), Valsts departamenta Valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Hītera Konlija (Heather Conley), Valsts departamenta Valsts sekretāra vietnieks NATO lietās Roberts Bradke (Robert Bradtke), Speciālais Viceprezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džozefs Vuds (Joseph Wood) un vēstnieka Nikolasa Bērnsa (Nicholas Burns) palīdze Linne Platt (Lynne Platt); politologs Zbigņevs Bržezisnkis (Zbigniew Brzezinski); ASV NATO komitejas, ASV-Baltijas fonda un dažādu ASV pētniecisko institūtu un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji.

15. jūlijs

ASV diplomāta, publicista un valodnieka Džeka Metloka (Jack Matlock) vizīte Latvijā.

16. - 17. jūlijs

ASV Valsts departamenta Eiropas un Āzijas lietu direktores Elizabetes Džounsas (Elizabeth Jones) vizīte Latvijā, kuras laikā notika tikšanās ar ārlietu ministru Induli Bērziņu, tieslietu ministri Ingrīdu Labucku, Ārlietu ministrijas Valsts sekretāru Māri Riekstiņu, Aizsardzības ministrijas Valsts sekretāru Edgaru Rinkēviču.

2. augusts

ASV Pārstāvju palātas Kārtības komitejas (Rules Committee) priekšsēdētāja Deivida Dreiera (David Dreier) vadītās kongresmeņu delegācijas vizīte Rīgā. Notika tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un Ministru prezidentu Andri Bērziņu.

11. - 13. augusts

ASV kongresmeņa, Pārstāvju palātas Starptautisko attiecību Eiropas apakškomitejas priekšsēdētāja Eltona Galegli (Elton Gallegly) darba vizīte Latvijā.

9. - 15. septembris

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vizīte ASV. Vizītes ietvaros prezidente piedalījās ANO 57. Ģenerālās Asamblejas atklāšanas sesijā Ņujorkā.

21. - 22. septembris

ASV Mičiganas štata gubernatora Džona Englera (John Engler) vizīte Latvijā.

7. oktobris

ASV kultūras mantojuma ārzemēs aizsardzības komitejas priekšsēdētāja Vorena Millera (Warren Miller) vizīte Latvijā.

20. - 21. oktobris

ASV senatora Ričarda Šelbija (Richard Shelby) vizīte Latvijā.

12. - 19. decembris

Ministru prezidenta biedra Ainara Šlesera vizīte Vašingtonā (pēc ASV - Baltijas Fonda ielūguma) un Ņujorkā.

 

 

NOZĪMĪGĀKĀS AMATPERSONU VIZĪTES 2001. GADĀ

22. - 28. janvāris

LR ekonomikas ministra A. Kalvīša vizīte ASV.

30. janvāris -

5. februāris

LR aizsardzības ministra Ģ.V. Kristovska vizīte ASV.

22. - 30. aprīlis

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vizīte Vašingtonā, ASV. Vizītes laikā prezidente tikās ar ASV prezidentu Džordžu Bušu, viceprezidentu Rihardu Čeiniju (Richard Cheney), Valsts sekretāru Kolinu Pauelu (Colin Powell), kā arī ASV senatoriem un kongresmeņiem.

22. maijs

Latvijas-Amerikas divpusējās ekonomiskās darba grupas tikšanās Vašingtonā. Latvijas darba grupu vadīja LR ekonomikas ministrs A. Kalvītis.

27. maijs

ASV senatoru Gordona Smita (Gordon Smith), Paula Sarbanes (Paul Sarbanes), Barbaras Mikulskas (Barbara Mikulski), Riharda Durbina (Richard Durbin), Georga Voinoviča (Georg Voinovich) vizīte Latvijā.

30. jūlijs

ASV tirdzniecības ministra vietnieces un ASV Tirdzniecības dienesta ģenerāldirektores Marijas Sino (Maria Cino) vizīte Latvijā.

11. - 14. augusts

NBS komandiera, Zemessardzes pulkveža R. Graubes vizīte ASV.

14. - 16. augusts

ASV Nacionālās Aizsardzības Universitātes vadības pārstāvju un universitātes klausītāju-brigādes ģenerāļu un kontradmirāļu grupas vizīte Latvijā.

22. - 26. augusts

ASV kongresmeņu padomnieku un Potomaka fonda pētnieku darba vizīte Latvijā.

25. - 26. augusts

ASV Indianas štata senatora Ričarda Lugara (Richard Lugar) darba vizīte Latvijā.

26. augusts

ASV Arizonas štata senatora Džona Makeina (John McCain) darba vizīte Latvijā.

8. - 11. decembris

Ārlietu ministra Induļa Bērziņa vizīte ASV. Piedalīšanās ASV - Baltijas Partnerības komisijas sanāksmē 10. decembrī.