Berlīnē prezentē Latvijas ambiciozos mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanai

15.01.2020. 20:29
Berlīnē prezentē Latvijas ambiciozos mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanai

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece Alda Ozola 15.janvārī Berlīnē prezentēja Latvijas stratēģiju klimata mērķu sasniegšanai un to paaugstināšanai, kā arī runāja par vides un, jo īpaši, kūdras purvu aizsardzības aspektiem.

Pasākumu rīkoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Berlīnē kopā ar Vācijas dabas aizsardzības apvienību Naturschutzbund Deutschland (NABU), kura ar vairāk nekā 700 000 biedru ir viena no lielākajām organizācijām Vācijā. Pasākumu ar uzrunu atklāja NABU prezidents Jergs-Andreass Krīgers (Jörg-Andreas Krüger).

Alda Ozola piedalījās arī paneļdiskusijā, kurā tika apspriesta Eiropas Savienības klimata un vides politika, izvirzītie mērķi klimatneitralitātes sasniegšanai un klimata politikas praktiskie aspekti. Diskusijā piedalījās arī NABU prezidents Krīgers, Eiropas Komisijas Klimata politikas ģenerāldirektorāta pārstāvis Kristiāns Holcleitners (Christian Holzleitner), kā arī Vācijas Federālās pārtikas un lauksaimniecības ministrijas pārstāvis Dr. Tomass Šmits (Thomas Schmidt).

Latvija kopumā izpilda un pārsniedz 2020.gadam izvirzītos klimata mērķus un ir pievienojusies tām ES dalībvalstīm, kas iestājas par vēl ambiciozāku klimata mērķu sasniegšanu, t.sk. samazinot CO2 izmešu apjomu par 55% līdz 2030.gadam. ES šobrīd izvirzījusi 40% samazinājumu minētajam laika posmam. Tāpat Latvija pievienojusies ES mērķim līdz 2050.gadam kļūt par vienu no pirmajiem reģioniem, kas sasniedz siltumnīcefekta gāzu emisiju neto nulles līmeni jeb klimatneitralitāti.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā