Latvija ar plašu programmu pārstāvēta Berlīnes mūra krišanas jubilejas oficiālajos pasākumos

28.10.2019. 11:44
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Latvija ar plašu programmu pārstāvēta Berlīnes mūra krišanas jubilejas oficiālajos pasākumos

Latvijas vēstniecība Vācijā 6.novembrī rīko Baltijas dienu Berlīnē, kas būs viens no Berlīnes mūra krišanas 30.jubilejas oficiālajiem pasākumiem un piedāvās daudzpusīgu Latvijas kultūras programmu.

Baltijas dienas ietvaros tiks demonstrēta atzinību guvusī latviešu filma “Paradīze 89”, pēc kuras sekos saruna ar filmas režisori Madaru Dišleri. Paneļdiskusijā “Baltijas ceļam 30” Latviju pārstāvēs rakstniece Māra Zālīte, kura iepazīstinās arī ar savu nupat vācu valodā iznākušo grāmatu Fünf Finger (Pieci pirksti). Baltijas diena Berlīnē izskanēs ar latviešu dziedātājas un mūzikas autores Alises Jostes koncertu.

Baltijas diena norisināsies Berlīnes Ģetzemanes baznīcā (Gethsemanekirche), kas mūra krišanas priekšvakarā bija viens no galvenajiem Austrumvācijas opozīcijas pulcēšanās centriem un ir viena no oficiālajām juilejas pasākumu norises vietām.

Baltijas diena oficiālajā programmā iekļauta pēc Latvijas vēstniecības Vācijā iniciatīvas un tiek rīkota sadarbībā ar Berlīnes kultūras fondu Kulturprojekte Berlin un Igaunijas un Lietuvas vēstniecībām. Projekts tiek īstenots Latvijas valsts simtgades Ārlietu ministrijas publiskās diplomātijas programmas ietvaros.

Vācijā šogad ar plašu programmu tiek atzīmēta Baltijas ceļa 30.gadadiena, piesaistot to Berlīnes mūra krišanas apaļajai jubilejai un uzsverot Baltijas ceļa nozīmi visas Eiropas atkalapvienošanā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā