Vēstniecībā Londonā uz gadskārtējo sanāksmi pulcēsies latviešu kopienas organizāciju pārstāvji

26.09.2019. 17:37
Vēstniecībā Londonā uz gadskārtējo sanāksmi pulcēsies latviešu kopienas organizāciju pārstāvji

2019. gada 28. septembrī Londonā, Latvijas vēstniecībā notiks ikgadējā latviešu kopienas Apvienotajā Karalistē (AK) organizāciju pārstāvju sanāksme. Ikgadēja sanāksme vienkopus pulcē lielākās diasporas organizācijas AK un tās mērķis ir iesaistīt, uzklausīt un informēt par latviešu kopienai būtiskiem jautājumiem – breksitu un pilsoņu tiesībām, diasporas likumu, atbalsta projektiem un svarīgākajiem pasākumiem. Šī būs jau septītā vēstniecības rīkotā gadskārtējā sanāksme.

Sanāksmi atklās Latvijas vēstniece AK Baiba Braže, iepazīstinot ar vēstniecības īstenotajām aktivitātēm un iecerēto sadarbībai ar diasporu. Kopīgi tiks izvērtēts diasporas organizāciju līdzšinējais veikums, apspriesti turpmākās sadarbības plāni, kā arī identificēti problēmjautājumi un to iespējamie risinājumi. Par diasporas organizācijām pieejamo atbalstu un diasporas likuma ieviešanas virzību klātesošos plašāk informēs Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza. Lielbritānijas diasporas organizāciju pārstāvjiem pievienosies arī Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdes vietnieks Agnis Sauka.

Ņemot vērā breksita procesa radīto neskaidrību tautiešiem, vēstniecība uz sanāksmi ir uzaicinājusi Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā statusa reģistrācijas konsultanti Inesi Asermani. Sanāksmē plānots apspriest līdzšinējo pieredzi Latvijas pilsoņu informēšanā par pastāvīgā statusa nepieciešamību ES pilsoņu tiesību nodrošināšanai pēc breksita, kā arī aicināt latviešu kopienas organizācijas sniegt atbalstu tautiešu informēšanā.

Šogad sanāksmes darba kārtībā ir iekļauts arī medijpratības seminārs, ņemot vērā viltus ziņu, dezinformācijas un citu informācijas telpas manipulāciju ietekmi uz demokrātiskajiem procesiem un Latvijas valstspiederīgo ārvalstīs saiknes ar Latviju uzturēšanai. Semināru vadīs Vidzemes Augstskolas rektors Dr.hist. Gatis Krūmiņš un lektore Liene Ločmele.

AK ir izveidojusies lielākā latviešu kopiena pasaulē. Latviešu kopienas organizācijām ir būtiska nozīme latviešu valodas, kultūras un izglītības saglabāšanā un stiprināšanā, kā arī tautiešu saiknes ar Latviju uzturēšanā. AK vēsturiski darbojas Latviešu Nacionālā Padome Lielbritānijā, Daugavas Vanagu Fonds, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca Lielbritānijā. Līdz ar latviešu kopienas palielināšanos AK, ir izveidojušās un pierādījušas sevi darbībā arī jaunas diasporas organizācijas. Saskaņā ar vēstniecības rīcībā esošajiem datiem AK šobrīd darbojas 17 reģionālās biedrības, 20 latviešu nedēļas nogales skolas un vairāk nekā 30 latviešu pašdarbības kolektīvu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikcijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā