Azerbaidžānā atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu ar filmu “Baltijas brīvības ceļš”

09.09.2019. 18:08
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 10. septembrī Baku Landmark Rotunda Latvijas vēstniecība sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas vēstniecībām Azerbaidžānā demonstrēs Askolda Saulīša dokumentālo filmu “Baltijas brīvības ceļš” (2014).

Baltijas valstu vēstniecības filmu “Baltijas brīvības ceļš” demonstrēs Baltijas ceļa 30. gadadienas atceres pasākumā Azerbaidžānā, kurā aicināti piedalīties Baltijas diasporas pārstāvji, oficiālās amatpersonas, sabiedrības un diplomātiskā korpusa pārstāvji. Pasākuma atklāšanā uzrunas teiks Baltijas valstu vēstnieki.

Turpinot Baltijas valstu sadarbību Azerbaidžānā, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Baku vienojās kopīgi atzīmēt Baltijas ceļa 30. gadadienu, lai atgādinātu par notikumiem, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20. gadsimta sākumā. 1989. gada 23. augustā notikusī demonstrācija pret Molotova - Ribentropa paktu - Baltijas ceļš ir izcilākais Baltijas tautu sadarbības piemērs, kas pulcēja gandrīz 2 miljonus cilvēku sadot rokas un izveidot dzīvo ķēdi no Tallinas līdz Rīgai un Viļņai, kas bija arī solis tuvāk neatkarības atjaunošanai.

Filmas “Baltijas brīvības ceļš” izrādi Baku atbalsta Nacionālais kino centrs.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā
Adrese: 44 J. Jabbarli Str., AZ 1065, Baku, Azerbaidžāna.
Telefons: + 994 12 4366778
Fakss: + 994 12 4366779
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā