Vēstnieks Eduards Stiprais iesniedz akreditācijas vēstuli Monako firstam Albertam II

07.04.2021. 08:03

2021. gada 6. aprīlī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Francijas Republikā Eduards Stiprais iesniedza akreditācijas vēstules Monako firstam Albertam II, kļūstot par ceturto Latvijas vēstnieku Monako.

Akreditācijas laikā tika pārrunāta divpusējā sadarbība, kā arī sadarbība starptautiskajās organizācijās, kurās Latvija un Monako ir dalībvalstis. Īpaša uzmanība sarunās tika pievērsta vides jautājumiem, dezinformācijas apkarošanai, kā arī Latvijas izvirzītajai kandidatūrai ANO Drošības padomē 2025. gadā. Tika pārrunātas Monako un ES attiecības, kā arī Monako iniciatīvas saistībā ar klimata jautājumiem, sportu.

Vēstnieks izteica gandarījumu par Latvijas mūziķu aktīvo dalību Monako rīkotajos mūzikas festivālos un Monte Karlo operā. 

Lai pārrunātu Latvijas un Monako sadarbības iespējas ekonomikas un tūrisma jomā, vēstnieks akreditācijas vizītes laikā tikās ar Monako Tirdzniecības un Rūpniecības kameras pārstāvjiem.

Savukārt ar prinča Alberta II fonda pārstāvjiem tika pārrunātas sadarbības iespējas vides jautājumos un viedo (gudro) pilsētu jomā.

Vēstnieku akreditācijas vizītē pavadīja Latvijas goda konsuls Monako Žans-Klods Eide (Jean-Claude Eude).

 

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Monako tika nodibinātas 2008. gada 15. oktobrī. 2009. gada 12. martā Monako tika akreditēts pirmais Latvijas vēstnieks – Jānis Kārkliņš, Latvijas vēstnieks Francijā ar rezidenci Parīzē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā