Latvija atbalsta nevalstisko organizāciju platformu cilvēktiesību pārkāpumu Baltkrievijā dokumentēšanai

24.03.2021. 08:56

2021. gada 24. martā darbu sāk Starptautiska nevalstisko organizāciju platforma cilvēktiesību pārkāpumu Baltkrievijā sistemātiskai dokumentēšanai un pierādījumu saglabāšanai.

Starptautiskā nevalstisko organizāciju platforma ir izveidota, pamatojoties uz EDSO neatkarīga eksperta ziņojumā par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā izteikto rekomendāciju.

Platformas darbību vadīs un koordinēs nevalstiskās organizācijas “Dignity” (Kopenhāgena), “Redress” (Londona), “Viasna” (Minska) un Starptautiskā spīdzināšanas izmeklēšanas komiteja (Minska).

Platformas mērķis ir kvalitatīvi apkopot un droši saglabāt informāciju un pierādījumus par cilvēktiesību pārkāpumiem, kas notikuši Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām 2020. gada augustā. Šie pierādījumi nākotnē varētu tikt izmantoti kriminālizmeklēšanai un kriminālvajāšanai, lai sauktu pie atbildības vainīgos par izdarītajiem noziegumiem.

Iegūtos pierādījumus un apkopoto informāciju platforma plāno nodot izmeklēšanas mehānismam, kuru paredzēts izveidot ANO līmenī.

Platformas darbību atbalsta Amerikas Savienoto Valstu, Apvienotās Karalistes, Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Somijas, Šveices un Vācijas valdības.

Latvijas nevalstiskās organizācijas kopš 2020. gada vēlēšanām sniedz atbalstu politiskās represijās cietušajām personām. Arī Latvijas nevalstisko organizāciju apkopotie pierādījumi par cilvēktiesību pārkāpumiem un spīdzināšanas gadījumiem tiks nodoti platformas rīcībā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā