Notikušas Latvijas politiskās konsultācijas ar Gajānu

02.03.2021. 10:58

1. martā notika pirmās Latvijas politiskās konsultācijas ar Gajānas Kooperatīvo Republiku. Latvijas delegāciju vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks, bet Gajānas delegāciju – Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas valsts sekretāre Elizabete Hārpere (Elisabeth Harper).

Sarunā tika uzsvērta vēlme attīstīt politisko dialogu un divpusējās attiecības, kā arī meklēt ekonomiskās sadarbības iespējas. Gajānas puse tika informēta par Latvijas uzņēmumu risinājumiem augsto tehnoloģiju jomā, t.sk. mobilitātes tehnoloģijās, digitālajiem risinājumiem mežu uzraudzībā. Tāpat Gajānas puse tika iepazīstināta ar iespējām izglītības jomā un kultūras apmaiņā. Latvijai un Gajānai jau ir sadarbības pieredze starptautiskos projektos, veicinot labu pārvaldību.

Tika pausta abpusēja ieinteresētība turpināt attīstīt pragmatiskas ES–Gajānas attiecības. Puses apmainījās ar viedokļiem par aktuāliem reģionāliem jautājumiem un sadarbību starptautiskajās organizācijas. Tika pārrunāta sadarbība ar ASV, kā arī attiecību attīstība ar Krieviju un Ķīnu.

Latvija diplomātiskās attiecības ar Gajānu nodibināja 2005. gada 16. martā. Pirmais Gajānas nerezidējošais vēstnieks tika akreditēts 2019. gada 16. aprīlī.

Gajānas galvaspilsētā Džordžtaunā atrodas Karību valstu kopienas CARICOM Sekretariāts. Šajā reģionālajā organizācijā ietilpst vairākas Karību jūras reģiona valstis. Dialoga attīstība ar CARICOM ir viena no Latvijas prioritātēm sadarbībā ar reģionu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā