Latviju uztrauc nepietiekama cilvēktiesību pārkāpumu izmeklēšana Baltkrievijā

04.12.2020. 12:53

2020. gada 4. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās interaktīvajā dialogā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) augsto komisāri cilvēktiesību jautājumos Mišelu Bašelē (Michelle Bachelet Jeria) par viņas cilvēktiesību situācijas ziņojumu Baltkrievijā.

Ministrs uzrunā uzsvēra, ka cilvēktiesību situācija Baltkrievijā turpina pasliktināties. “Latviju īpaši satrauc objektīvas un neatkarīgas cilvēktiesību pārkāpumu izmeklēšanas trūkums. Personām, kuras cietušas no Baltkrievijas amatpersonu rīcības, nav pieejami efektīvi tiesību aizsardzības līdzekļi, un vardarbības gadījumu skaits turpina pieaugt,” norādīja ministrs. E. Rinkēvičs atkārtoti aicināja Baltkrievijas valdību sadarboties ar ANO augsto komisāri cilvēktiesību jautājumos un ANO īpašo ziņotāju par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā.

Dialoga laikā M. Bašelē sniedza mutisku ziņojumu par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā. Ziņojums tika sagatavots pēc vairāku valstu, tai skaitā Latvijas, lūguma, kā arī atsaucoties uz ANO Cilvēktiesību padomes septembrī pieņemto rezolūciju par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā.

 

Informācijai:

ANO Cilvēktiesību padome ir svarīgākā ANO struktūra cilvēktiesību jomā. Tā ir starpvaldību institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt cilvēktiesību ievērošanu pasaulē. ANO Cilvēktiesību padomes 45. sesijas laikā norisinājās ārkārtas debates par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā. Papildus ārkārtas debatēs tika pieņemta ANO rezolūcija par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā