E. Rinkēvičs piedalās Eiropas Savienības un dienvidu kaimiņvalstu ministru videokonferencē

26.11.2020. 19:56

2020. gada 26. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) un tās dienvidu kaimiņvalstu ministru videokonferencē, kuru vadīja ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels Fonteljess (Josep Borrell Fontelles). Ministru sanāksme tika rīkota par godu Barselonas deklarācijas 25. gadadienai, lai apspriestu jaunos sadarbības virzienus un noteiktu kopīgus stratēģiskos mērķus nākamajiem gadiem.

E. Rinkēvičs aicināja turpmākajā sadarbībā integrēt “zaļo pārkārtošanos” un digitalizāciju, lai optimizētu partnerības valstu ekonomiskos un pārvaldes procesus, kā arī paplašinātu privātā sektora attīstības iespējas. Latvija ir gatava sniegt ieguldījumu šajā jomā, jo var lepoties ar vienu no pasaulē ātrākajiem un efektīvākajiem 4G interneta tīkliem, un ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas ir ieviesusi 5G tīklu.

Ministrs norādīja, ka ir būtiski arī stiprināt sadarbību izglītības un pētniecības jomā, lai uzlabotu jauniešu un sieviešu dalību partnervalstu darba tirgū. Savukārt migrācijas jomā, ir svarīgi kopīgi strādāt, lai novērstu neregulārās migrācijas pamatcēloņus un uzlabotu tās pārvaldības instrumentus.

Informācijai

Barselonas deklarācija tika parakstīta 1995. gadā, izveidojot instrumentu Eiropas un Vidusjūras dienvidu reģiona valstu ciešākai sadarbībai, lai veicinātu dialogu un starpkultūru sadarbību, stiprinātu demokrātiskās tradīcijas un cilvēktiesības, ilgtspējīgu ekonomisko un sociālo attīstību Eiropas un Vidusjūras telpā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā