Edgars Rinkēvičs Baltkrievijas opozīcijas līderei apliecina Latvijas nemainīgo atbalstu baltkrievu tautai

13.11.2020. 14:06

2020. gada 13. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku (Sviatlana Tsikhanouskaya), kura Rīgā piedalās ikgadējā drošības un ārpolitikas forumā “Rīgas konference 2020”.

E. Rinkēvičs apliecināja Latvijas stingro atbalstu Baltkrievijas tautai, uzsverot, ka pilsoniskajai sabiedrībai ir galvenā loma savas valsts nākotnes noteikšanā. Latvija turpinās iestāties par sankciju politikas uzturēšanu pret tām Baltkrievijas amatpersonām, kuras ir atbildīgas par tiesībsargājošo iestāžu nepamatotajām represijām un vēlēšanu rezultātu falsificēšanu. Sarunas partneri bija vienisprātis, ka vienīgais produktīvais situācijas risinājums Baltkrievijā ir jaunu godīgu un brīvu prezidenta vēlēšanu sarīkošana starptautisko novērotāju klātbūtnē.

S. Cihanouska izteica pateicību par Latvijas sniegto palīdzību Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai un skaidro nostāju baltkrievu tautai tās demokrātisko pamattiesību ievērošanā.

Sarunā tika vērtēti iespējamie attīstības scenāriji Baltkrievijā, kā arī notika domu apmaiņa par turpmākās palīdzības sniegšanas iespējām varas iestāžu represijās cietušajiem.

Lai pārrunātu Latvijas atbalstu un palīdzības nodrošināšanas iespējas Baltkrievijas pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, S. Cihanouska vizītes laikā Rīgā tiekas arī ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu. Klātesot Latvijas nevalstiskajām organizācijām, kas ir iesaistītas medicīniskās, psiholoģiskās un juridiskās palīdzības nodrošināšanā Baltkrievijā cietušajām personām un neatkarīgos medijus pārstāvošiem žurnālistiem, paredzēts pārrunāt Latvijas palīdzības nozīmi pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai Baltkrievijā.   

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā