Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar ES un kandidātvalstu vēstniekiem pārrunā ES aktualitātes

08.10.2020. 17:52

2020. gada 8. oktobrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs par godu Vācijas prezidentūrai Eiropas Savienībā (ES) piedalījās Vācijas vēstniecības Latvijā organizētajās ES un kandidātvalstu vēstnieku darba pusdienās.

Ārlietu ministrs pauda Latvijas atbalstu Vācijas ES prezidentūras darbam, īpaši uzsverot ES koordinācijas nozīmi Covid-19 jautājumos un nepieciešamību vienoties ar Eiropas Parlamentu par ES daudzgadu budžetu un Ekonomiskās atveseļošanas instrumentu, lai ES finansējums pēc iespējas ātrāk palīdzētu ES valstu ekonomikām. Latvija atbalsta ES ambīciju paaugstināšanu klimata mērķu sasniegšanā un pozitīvi novērtē Komisijas sagatavoto tiesiskuma ziņojumu. “ES ir vērtību savienība, un mēs vēlamies atklātu diskusiju par tiesiskuma jautājumiem,” uzsvēra ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs akcentēja nepieciešamību ES aktīvāk rīkoties attiecībā uz notikumiem Baltkrievijā. Solidarizējoties ar Lietuvu un Poliju, Latvija ir atsaukusi vēstnieku Baltkrievijā uz konsultācijām Rīgā.  

Ministrs atbildēja uz jautājumiem par dažādiem aktuāliem ES un starptautiskajiem notikumiem, kā arī ES attiecībām ar trešajām valstīm: Krieviju, Ķīnu un ASV.

 

Informācijai

ES Padomes prezidējošā valsts 2020. gada otrajā pusgadā ir Vācija. 2021. gadā sekos Portugāle un Slovēnija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā