Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu saņem diplomāts un valodnieks Alberts Sarkanis

22.09.2020. 13:01

2020. gada 22. septembrī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) pasniedza Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu par izciliem sasniegumiem baltu mantojuma pētniecībā, kopšanā un stiprināšanā diplomātam un valodniekam Albertam Sarkanim.

E. Rinkēvičs pateicās A. Sarkanim par ieguldījumu starpvalstu attiecību veidošanā, kā arī nozīmīgo devumu baltu valodniecības jomā, īpaši lietuviešu-latviešu valodas vārdnīcas sastādīšanā. A. Sarkanis bija pirmais Latvijas vēstnieks Lietuvā pēc neatkarības atjaunošanas. Viņš ir 1995. gadā sastādītās lietuviešu-latviešu vārdnīcas redaktors, daudzu zinātnisku darbu autors par latviešu un lietuviešu lingvistiku un vēsturi, kā arī bijis pasniedzējs Latvijas Universitātē un Vītauta Dižā Universitātē Kauņā.

Abi ārlietu ministri atzina, ka Baltu balvas pasniegšana ir kļuvusi par skaistu tradīciju mūsu starpvalstu attiecībās. Tā dod iespēju pateikt paldies tiem latviešiem un lietuviešiem, kas ar ikdienas darbu tuvina mūsu tautas un kopj kopīgo baltu kultūras un vēstures mantojumu.

Lietuvas ārlietu ministra darba vizītes laikā amatpersonas pārrunāja arī aktuālos divpusējos un starptautisko attiecību jautājumus, tostarp situāciju Baltkrievijā.

 

Informācijai

22. septembrī Latvijā un Lietuvā tiek atzīmēta Baltu vienības diena, pieminot 1236. gadā notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. Baltu balva tiek pasniegta kopš 2018. gada. Balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā